O trzy punkty z mocnym rywalem

Dzisiaj o godzinie 18:00 kolejny mecz na drugoligowych boiskach rozegrają drużyny Gryfa Wejherowo oraz Polonii Bytom.

Polonia po czterech kolejkach, podobnie jak Gryf, ma na koncie sześć punktów mimo trzech zwycięstw i remisu. Jest to efektem niespełnienia wymogów licencyjnych a w związku z tym odjęciem czterech punktów jeszcze przed startem sezonu.

W zeszłym sezonie ekipa z Bytomia zajęła 11. miejsce w ligowej tabeli. Zdobyła 44 punkty (13-6-15, bramki 42-44). Wówczas z obu pojedynków z gryfitami wychodziła zwycięsko – 4:0 na wyjeździe i 2:0 u siebie. Najlepszym strzelcem zespołu był wtedy, 35-letni obecnie, Marcin Lachowski, zdobywca siedmiu bramek.

Polonia przygotowania do obecnego zespołu rozpoczęła pod koniec czerwca, jednak podczas tego okresu rozegrali jedynie dwa mecze kontrolne – z Odrą Opole (0:3) oraz z Sołą Oświęcim (2:2; dwie bramki Arkadiusza Kowalczyka).

W kadrze zespołu znajduje się wielu doświadczonych graczy, m.in. napastnik Michał Zieliński (111 meczów w Ekstraklasie w barwach Polonii, Korony Kielce i Górnika Zabrze; 15 bramek). Przed sezonem do drużyny dołączył bramkarz Matko Perdijić (40 spotkań w Ruchu Chorzów i Cracovii) oraz obrońca Marek Szyndrowski (181 spotkań w barwach Ruchu Chorzów, Korony Kielce oraz GKS-u Bełchatów; 1 bramka). Są też zawodnicy z epizodami na najwyższym, krajowym szczeblu piłkarskim: Mateusz Słodowy (17 występów), Wojciech Mróz (9) oraz Patryk Stefański (6).

Ligowe wyniki Polonii:

  1. kolejka 3:0 na wyjeździe z Polonią Warszawwa (dwie bramki Kowalczyka, jedno trafienie Ceglarza),
  2. kolejka 0:0 na własnym boisku z Olimpią Elbląg,
  3. kolejka 1:0 w Poznaniu z Wartą po bramce Musiolika,
  4. kolejka 2:0 u siebie z GKS-em Bełchatów po trafieniach Januszkiewicza i Stefańskiego.

Poniżej skrót tego ostatniego starcia z GKS-em:

Arbitrem tego spotkania będzie pan Maciej Pełka, zaledwie 27-latek z Piły, który przez ostatnie sześć sezonów prowadził spotkania III ligi.