Podtrzymać dobrą passę

Jutro o godzinie 18:00 rozpocznie się na Wzgórzu Wolności kolejne starcie o ligowe punkty w ramach 5. kolejki w II lidze. Wejherowski Gryf podejmie silną ekipę Radomiaka Radom, która do tej pory zdobyła o punkt mniej niż gryfici (2-1-1, bramki 6:3).

Klub założono jeszcze wcześniej niż WKS, bowiem w 1910 roku. Największym sukcesem drużyny z Radomia było 15. miejsce w I lidze w sezonie 84/85 oraz 1/4 finału Pucharu Polski w sezonie 2006/07. Dodatkowo, podobnie do Gryfa, radomianie również uczestniczyli w rozgrywkach II-ligowych przed reformą w sezonach 2012/13 oraz 2013/14.

Na inaugurację radomianie zremisowali bezbramkowo na własnym boisku ze Zniczem Pruszków. W drugiej kolejce, również u siebie, wygrali 2:0 ze Stalą Stalowa Wola po bramkach jednego z lepszych ich zawodników, Brazylijczyka Leandro. Następnie doznali porażki w ciężkim wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa 2:3 (ponownie obie bramki zdobył Leandro). Z kolei przed paroma dniami, w Radomiu, ponownie wygrali 2:0 – tym razem Błękitnych Stargard Szczeciński wypunktowali Wolski oraz Ropski.

Radomiak również jest beniaminkiem w II lidze. Swoją grupę (łódzko-mazowiecką) wygrali w cuglach, zapewniając sobie pierwsze miejsce już po 29. kolejce (na 34 spotkania) – o 17 punktów (!) wyprzedzili wówczas drugą ekipę w tabeli – Ursus Warszawa. Najlepszym strzelcem drużyny został wówczas Szymon Stanisławski (14 bramek) – 20-latek od tego sezonu reprezentuje już jednak barwy I-ligowego GKS-u Bełchatów. Awans na boiska drugoligowe Radomiak uzyskał po dwumeczu barażowym z Wisłą Sandomierz. Najpierw zremisowali bezbramkowo u siebie, a na wyjeździe wygrali 2:1 po bramkach Stanisławskiego i oczywiście, niezawodnego Leandro.

W szeregach Radomiaka nie znajdziemy znajomych nazwisk. Z ciekawych postaci, poza wspomnianym wyżej Brazylijczykiem, gra tam również Nigeryjczyk Chinonso Agu. Trenerem radomian, od czerwca 2014 roku, jest Jacek Magnuszewski.

Ciekawostką jest fakt, że zawodnikami Radomiaka Radom byli w przeszłości: obecny trener Gryfa – Tomasz Kotwica (jesień sezonu 2006/07) oraz pomocnik Paweł Czoska (jesień 2013/14).

Serdecznie zapraszamy jutro na godzinę 18:00 na stadion na Wzgórzu Wolności! Kibice drużyny przeciwnej również zapowiedzieli swój przyjazd, więc szykuje się nam nielada święto na murawie i na trybunach!

 

A poniżej skrót ostatniego spotkania Radomiaka (wygrana 2:0 z Błękitnymi):