O być albo nie być w II lidze

Klasycznie już w sobotę gryfici powalczą o kolejne ligowe punkty. Ich sytuacja w ligowej tabeli nieco się pogorszyła, a przed nimi mecz z cyklu o „sześć punktów”, gdzie przeciwnikiem będzie Polonia Bytom (15. miejsce, tuż nad strefą spadkową), która ma przewagę pięciu „oczek” nad żółto-czarnymi, a jednego nad Nadwiślanem Góra. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Bytomianie w dwudziestu siedmiu dotychczasowych spotkaniach zdobyli 29. punktów, notując osiem zwycięstw, sześć remisów i trzynaście porażek przy bilansie bramkowym 34-42 (tyle samo straconych bramek ma Gryf, więcej jedynie Nadwiślan – 46). Polonia zdecydowanie lepiej radzi sobie na własnym podwórku, gdzie zdobyła 17 punktów (4-5-4, bramki 17-20). W trakcie sezonu została ukarana odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

Mimo, że od wznowienia rozgrywek bytomianie przegrali cztery spotkania to od trzech meczy są niepokonani. Wcześniej wygrali na wyjeździe z ROW-em 0:1, a ostatnie mecze to kolejno zwycięstwo w Stalowej Woli 3:2, zwycięstwo 1:0 z mocnym Rakowem oraz 0:0 w Stargardzie z Błękitnymi.

Najlepszym strzelcem zespołu jest już 35-letni Marcin Lachowski (zdobywca 6 bramek, w tym tej zwycięskiej ze Stalą). Za nim z 4 golami na koncie plasują się Damian Michalik (od wiosny 2016 zawodnik I-ligowego Zawiszy Bydgoszcz) oraz Michał Zieliński, najbardziej doświadczony zawodnik w kadrze, który rozegrał 111 spotkań (w Polonii Bytom, Koronie Kielce, Górniku Zabrze) na najwyższym ligowym szczeblu w Polsce, zdobywając w nich 15 bramek. Oprócz niego paru zawodników zaliczyło pojedyncze epizody w Ekstraklasie, m.in. Mateusz Słodowy, Wojciech Mróz czy Patryk Stefański.

W rundzie jesiennej WKS poniósł dotkliwą porażkę na własnym boisku aż 0:4 po bramkach Skrzypińskiego, Michalika i dwóch Stefańskiego. Po tym spotkaniu funkcję szkoleniowca Gryfa przestał pełnić Tomasz Kotwica, a jego miejsce zajął Piotr Rzepka.

Rozjemcą tego spotkania będzie niespełna 28-letni pan Paweł Kantor z Okręgu Dębica.

 

Poniżej skrót spotkania z ostatniego meczu Polonii na własnym obiekcie, wygranym z Rakowem Częstochowa 1:0 (bramka w 3. minucie Stefańskiego):