Nowy tydzień, nowe rozdanie, nowe twarze w WKS-ie

Zarząd WKS-u sukcesywnie uzupełnia i odmładza drugoligową kadrę. Tym razem zakontraktowano czterech graczy.

21-letni pomocnik, Tomasz Kolus, wychowanek Mazovii Rawa Mazowiecka, miniony sezon spędził w III-ligowej Unii Skierniewice (4. miejsce), dla której wystąpił w 31 spotkaniach (26 razy w pierwszej jedenastce) i zdobył pięć bramek. Klub pozyskał gracza na zasadzie transferu definitywnego.

18-letni pomocnik, Jakub Poręba, został z kolei wypożyczony z Arki Gdynia. Dotychczas występował w juniorskich zespołach gdyńskiego klubu oraz w rezerwach. W minionym sezonie rozegrał 21 spotkań w IV lidze, gdzie zdobył dwie bramki.

Kamil Kankowski, 22-letni obrońca, zasilił Gryfa na zasadzie transferu definitywnego. Ten wysoki zawodnik w minionym sezonie reprezentował barwy IV-ligowego Stolema Gniewino, gdzie grywał na boku obrony a jego gole i asysty przyczyniły się do kapitalnego wyniku zespołu, który zajął 4. miejsce w grupie pomorskiej IV ligi. Z kolei ostatnio obronił licencjat na gdańskim AWFiS-ie.

Mateusz Majewski to najstarszy zawodnik z letnich transferów. Ten 27-letni napastnik urodzony w Puławach, jesień sezonu 2017/18 spędził w rezerwach Legii Warszawa (III liga), gdzie w 14-stu spotkaniach zanotował dziewięć trafień. Jednak już wiosną tego sezonu, jak i jesienią podczas kampanii 2018/19 był zawodnikiem Ruchu Chorzów, gdzie najpierw w I lidze rozegrał 14 spotkań (4 bramki) a następnie w II lidze wystąpił w 3 meczach. Na rundę wiosenną sezonu 2018/19 przeniósł się do Motoru Lublin, z którym zajął bardzo wysoką, 3. lokatę, w IV grupie III ligi (tracąc do lidera i wicelidera zaledwie sześć „oczek”). W trakcie tego półrocza rozegrał 16 spotkań, w których czterokrotnie trafiał do bramki przeciwników.

 

Witamy całą czwórkę na żółto-czarnym pokładzie i życzymy powodzenia!