Niedziela w stolicy – potyczka z Polonią

Wejherowianie, którzy mieli za sobą bardzo ciężkie spotkania, teraz teoretycznie powinni mieć łatwiejsze spotkanie. W niedzielę o godzinie 15:00 w Warszawie przy ul. Konwiktorskiej 6 zagrają z Polonią, która zajmuje 15., ostatnie miejsce spadkowe w ligowej tabeli, ze stratą sześciu punktów do 9-ego Gryfa.

W minionym tygodniu doszło do najważniejszej roszady w klubie z Warszawy. Igor Gołaszewski, wcześniej wieloletni piłkarz Polonii (212 występów i 34 bramki) a od maja 2015 roku szkoleniowiec drużyny z Konwiktorskiej, złożył rezygnację a jego miejsce zajął dotychczasowy asystent – Wojciech Szymanek. Szymanek jest młodym szkoleniowcem (zaledwie 35 lat na karku) a wcześniej również był zawodnikiem czarnych koszul (94 występy, 4 bramki). Do ciekawostek należy fakt, że prezesem Klubu jest były selekcjoner Reprezentacji Polski, Jerzy Engel.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami w tym sezonie padł bezbramkowy remis na Wzgórzu Wolności. Najciekawsze momenty z tamtego pojedynku do obejrzenia poniżej:

Warszawiacy po 23. kolejkach mają na koncie 22 „oczka”, na które złożyło się: cztery, zwycięstwa, dziesięć remisów i dziewięć porażek przy bilansie bramkowym 24-30. Więcej punktów zdobyli na własnym obiekcie (3-6-3, bramki 16-16) niż na wyjazdach (1-4-6, bramki 8-14). Na wznowienie rundy wiosennej wygrali na wyjeździe 1:0 ze Stalą. Potem niestety było tylko gorzej: porażka 1:2 w Elblągu z Olimpią, remis 1:1 u siebie z Wartą i zeszłotygodniowa, jakże pechowa porażka 1:2 w Bełchatowie po rzucie karnym z doliczonego czasu gry. Poniżej skrót tego ostatniego spotkania:

W kadrze zespołu znajdziemy parę ciekawych nazwisk, do których z pewnością należą: Daniel Gołębiewski, 29-letni napastnik, który rozegrał 129 spotkań na najwyższym ligowym szczeblu dla Polonii, Górnika Zabrze i Korony Kielce (zanotował 20 trafień), Fabian Pawela, 31-letni napastnik (54 spotkania i 11 bramek dla Podbeskidzia) oraz Piotr Petasz, 32-letni obrońca, 27 występów i 3 gole dla Zawiszy Bydgoszcz, z którą zdobył również Puchar oraz Superpuchar Polski.

Rozjemcą tego meczu będzie pan Jacek Lis z Katowic, który w tym sezonie prowadził siedem spotkań drugoligowych. WKS-owi gwizdał tylko w jednym spotkaniu a miał to miejsce w Zdzieszowicach w sezonie 2012/2013. Żółto-czarni przegrali tamto spotkanie z Ruchem 0:1.