Na tarczy z Pruszkowa (wideo)

Gryfici w dalszym ciągu pozostają bez ligowego zwycięstwa.

Tym razem bardzo pechowo przegrali w Pruszkowie, bowiem decydującą bramkę stracili w ostatnich sekundach spotkania. Gole dla podopiecznych trenera Rzepki zdobyli Jacek Wicon oraz Hieronim Gierszewski (premierowe trafienie w żółto-czarnych barwach).

Na prowadzenie już po trzech minutach wyszli gospodarze za sprawą Kubickiego, który pewnie pokonał Ferrę. Do wyrównania już po czterech minutach doprowadził Jacek Wicon. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy wejherowianie stracili drugą bramkę, którą zdobył Klepczarek. W drugiej odsłonie gry do wyrównania po dośrodkowaniu Nadolskiego doprowadził Gierszewski. Gdy wydawało się, że w meczu nastąpi podział punktów, błąd w środku pola jednego z gryfitów wykorzystali przeciwnicy, którzy po kontrze zdobyli pierwsze w tym sezonie punkty.

Za tydzień wejherowianie zagrają przed własną publicznością z ŁKS-em Łódź. Początek spotkania w sobotę o godzinie 16:00.

Znicz Pruszków – Gryf Wejherowo 3:2 (2:1)

Bramki: 3′ P.Kubicki, 45′ P.Klepczarek, 90′ P.Czarnowski – 7′ J.Wicon, 71′ H.Gierszewski

Znicz: 12. Piotr Misztal – 3. Michał Kucharski, 8. Mateusz Długołęcki, 6. Piotr Klepczarek, 5. Michał Michalak – 19. Marcin Rackiewicz (67, 14. Mateusz Stryjewski), 10. Maciej Machalski, 11. Marcin Smoliński (79, 18. Karol Podliński), 7. Kamil Włodyka (84, 17. Bartłomiej Faliszewski), 13. Patryk Kubicki (74, 20. Paweł Tarnowski) – 22. Patryk Czarnowski

GRYF: 12. Wiesław Ferra – 7. Paweł Brzuzy, 21. Marcin Banaszak (63, 9. Krzysztof Wicki), 3. Przemysław Kamiński, 11. Mateusz Goerke – 17. Mikołaj Gabor, 4. Łukasz Nadolski, 15. Piotr Kołc, 10. Jacek Wicon, 14. Rafał Maciejewski – 20. Hieronim Gierszewski (79, 22. Piotr Łysiak)