Na pożegnanie sezonu z ciągle walczącym Rozwojem

Już jutro o godzinie 17:00 na Wzgórzu Wolności ostatnie starcie gryfitów w II lidze w sezonie 2016/2017, którzy przed tygodniem zapewnili sobie utrzymanie w tych rozgrywkach. Tego w dalszym ciągu nie może być pewny Rozwój Katowice, który zawita do Wejherowa w 34. kolejce rozgrywek.

Katowiczanie w ostatnich pięciu spotkaniach zaledwie raz wygrali (1:0 z Olimpią Elbląg), dwukrotnie remisowali (1:1 z Polonią Warszawa i 0:0 z Wartą Poznań) oraz doznali dwóch porażek (0:5 z Odrą Opole i 0:2 z GKS-em Bełchatów).

Szczególnie ich ostatnie ligowa potyczka skomplikowała sprawę i w dalszym ciągu muszą walczyć o swój byt na drugoligowych boiskach w przyszłym sezonie:

Rozwój z dorobkiem 36 punktów zajmuje 14. miejsce w ligowej tabeli tuż za Gryfem Wejherowo (38 punktów) a przed pierwszym miejscem spadkowym, które obecnie zajmuje Polonia Warszawa (35 punktów). Drużyna ze śląska ośmiokrotnie wygrywała, dwanaście razy dzieliła się punktami i trzynastokrotnie schodziła z boiska jako pokonana, wszystko przy bilansie bramkowym 31-39. U siebie zdobyli dwadzieścia jeden „oczek” a na wyjazdach piętnaście.

Najlepszym strzelcem zespołu jest Tomasz Wróbel (osiem trafień) i Mateusz Wrzesień (pięć). Jednak obaj zawodnicy reprezentują już inne barwy, kolejno Rakowa Częstochowa i Odry Opole. Cztery gole na swoim koncie ma Damian Kowalczyk, który nadal jest w kadrze.

Najbardziej doświadczonym zawodnikiem zespołu jest 33-letni pomocnik Grzegorz Fonfara, który zanotował 176 występów w Ekstraklasie (i 4 bramki) w barwach GKS-u Katowice i GKS-u Bełchatów. W tym sezonie trafił raz i to z karnego do bramki Błękitnych Stargard, a rundę jesienną spędził w I-ligowej Stali Mielec. Oprócz niego w Rozwoju znajduje się też Michał Czekaj, wychowanek Wisły Kraków, którą reprezentował na najwyższym szczeblu 27 razy.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w trakcie tego tygodnia. Decyzją Zarządu zakończono współpracę z dotychczasowym trenerem Tadeusz Krawcem a jego miejsce zajął dotychczasowy asystent, Dawid Szulczek.

Ku przypomnieniu jeszcze – jesienią w pierwszym spotkaniu pomiędzy Rozwojem a Gryfem, górą byli gospodarze, którzy wygrali 3:1 a bramki zdobywali Szatan, Wróbel i Wrzesień a honorową dla żółto-czarnych Kołc z rzutu karnego. Poniżej skrót tamtego spotkania:

Sędzią tego spotkania będzie pan Sebastian Tarnowski, 38-latek urodzony w Miliczu (woj. dolnośląskie), który w tym sezonie prowadził dwanaście spotkań w II lidze i jedno w I lidze.