Mocna oprawa, wynik niezadowalający – porażka z Puszczą (zdjęcia/wideo/media)

Niestety nie udało się wejherowianom odnieść zwycięstwa w czwartym meczu z rzędu, przez co zajmują obecnie 11. lokatę w ligowej tabeli z osiemnastoma punktami na koncie i trzypunktową przewagą nad strefą spadkową. Z kolei Puszcza zajmuje po tej kolejce wysokie, 5. miejsce z dorobkiem dwudziestu pięciu punktów („oczko” straty do Siarki, która zajmuje miejsce barażowe o grę w I lidze) i nie przegrała ligowego starcia już od siedmiu kolejek.

W żółto-czarnych barwach zabrakło pauzujących za nadmiar żółtych kartek Kołca i Bednarskiego a przez problemy zdrowotne nie oglądaliśmy m.in. Klimczaka czy Marczaka.

W pierwszej połowie wejherowianie zdecydowanie byli bardziej zdeterminowani i przeprowadzali więcej składnych, podbramkowych sytuacji. Jednak, jak już nie raz w tym sezonie, przeciwnicy mimo wyprowadzania nielicznych kontr, bramkę w pierwszej połowie strzelili po stałym fragmencie gry – dośrodkowanie z bocznego sektora boiska wykorzystał precyzyjnym strzałem głową Łączek. W odpowiedzi na tą sytuację, Ciechański uderzał blisko prawego słupka bramki przeciwników. Trener Pawlak, poprzez mocno okrojony skład, nie miał zbytniego pola manewru, przez co dopiero w końcówce spotkania wprowadził dwóch nominalnych obrońców: Goerke i Szura. W dalszym ciągu bolączką wejherowian była skuteczność, m.in. Chwastka czy Czychowskiego, którzy próbowali zagrozić bramkarzowi Puszczy. Chwilę wcześniej drużyna z Niepołomic podwyższyła prowadzenie a wynik ustalił po dobitce Czarny. Po paru minutach w poprzeczkę trafił jeszcze Ciechański, ale to wszystko, na co było stać gryfitów tego popołudnia.

Szkoda straconych punktów, tym bardziej, że na Wzgórzu pojawiła się spora grupa sympatyków wejherowskiego Gryfa, a najzagorzalsi kibice z okazji 95-lecia powstania Klubu przygotowali bardzo efektowną oprawę i przez całe spotkanie mocno dopingowali swoich ulubieńców.

Za tydzień WKS pojedzie do Katowic, aby w sobotę o godzinie 13:00 skonfrontować się z lokalnym Rozwojem.

W TYM MIEJSCU na dniach obejrzą Państwo zdjęcia z tego spotkania autorstwa Daniela Kunikowskiego.

Lokalne media o meczu:

Wejherowo.NaszeMiasto.pl – Gryf Wejherowo Puszcza Niepołomice 0:2. Kibice odpalili race |ZDJĘCIA, VIDEO