Minimalna porażka z Wartą (zdjęcia/wideo)

Niestety nie udało się wejherowianom przełamać kapitalnej passy poznańskiej Warty, która z Wejherowa wyjeżdża z kompletem punktów.

Mecz nie był porywającym widowiskiem, a długo zapowiadało się, że bezbramkowy remis byłby jak najbardziej sprawiedliwym wynikiem, bowiem jeden, jak i drugi zespół nie był w stanie przeprowadzić składnej akcji, nie mówiąc już o doprowadzeniu do podbramkowych sytuacji.

W pierwszej połowie na wyróżnienie zasługuje jedynie strzał z rzutu wolnego Kołca w boczną siatkę w pierwszych minutach meczu oraz kapitalne uderzenie tuż przed przerwą Pawła Brzuzego, które z pewnością wpadłoby w „okienko” bramki Lisa, gdyby nie jego dobre ustawienie i gabaryty.

Początek drugiej odsłony meczu również nie zwiastował zaciętego i widowiskowego pojedynku. Aż do 68. minuty, kiedy to dobre podanie otrzymał napastnik przyjezdnych, jednak jego uderzenie zostało zablokowane a goście otrzymali rzut rożny. Po nieco przeciągniętym dośrodkowaniu i zgraniu piłki przez jednego z graczy Warty, piłka znalazła się pod nogami wcześniej wprowadzonego Szynki, który umieścił futbolówkę w siatce.

Od tego momentu żółto-czarni rzucili wszystko na jedną kartę, Krzysztof Wicki ze środka obrony został przesunięty do ataku, w czym trener Rzepka szukał recepty na przeciwników. Niestety WKS ruszając do przodu, zbytnio się otworzył, przez co Warta miała jeszcze trzy-cztery niemalże stuprocentowe sytuacje bramkowe i tylko dzięki kapitalnemu refleksowi Ferry oraz nieporadności poznaniaków wynik nie uległ już zmianie.

Warta szósty raz w lidze z rzędu odniosła zwycięstwo i w dalszym ciągu pozostaje liderem II-ligowej tabeli.

Kolejne spotkanie gryfici rozegrają w przyszłą sobotę w Puławach, ze spadkowiczem Wisłą. Początek tego meczu o godzinie 17:00.

W TYM MIEJSCU można obejrzeć zdjęcia z tego spotkania autorstwa Daniela Kunikowskiego.

Cały mecz można obejrzeć poniżej. Natomiast sama bramka dla przyjezdnych widoczna jest od 1:38:03:

Gryf Wejherowo – Warta Poznań 0:1 (0:0)

Bramka: 68′ A.Szynka

GRYF: 12. Wiesław Ferra – 16. Radosław Regliński (46, 17. Mikołaj Gabor), 9. Krzysztof Wicki, 3. Przemysław Kamiński, 11. Mateusz Goerke (73, 5. Jakub Ptak) – 7. Paweł Brzuzy, 4. Łukasz Nadolski, 10. Jacek Wicon (66, 8. Michał Trąbka), 15. Piotr Kołc, 14. Rafał Maciejewski – 20. Hieronim Gierszewski

Warta: 1. Adrian Lis – 15. Wiktor Patrzykąt, 5. Bartosz Kieliba, 2. Tomasz Dejewski, 14. Radosław Jasiński – 19. Krzysztof Biegański (79, 7. Michał Grobelny), 17. Artur Marciniak, 10. Adrian Laskowski, 20. Adrian Cierpka, 6. Nikodem Fiedosewicz (46, 13. Adrian Szynka) – 16. Hubert Antkowiak (46, 11. Krystian Sanocki)