Mecz o „sześć” punktów

Jutrzejszy mecz Gryfa Wejherowo z Błękitnymi Stargard Szczeciński należy do tych spotkań, których gryfici po prostu nie mogą przegrać. Okupujący ostatnie miejsce w tabeli wejherowianie i przedostatni zespół ze Stargardu rozpoczną bój o bardzo ważne ligowe punkty o godzinie 13:00.

Klup Piłkarski Błękitni Stargard Szczeciński został założony w 1945 roku i reprezentuje błękitno-białe barwy. Największymi sukcesami Klubu są 15. miejsce w II lidze w sezonie 1981/82 oraz ubiegłoroczna, fantastyczna postawa w Pucharze Polski, gdzie doszli aż do 1/2 finału. Obecny sezon jest ich trzecim z rzędu na boiskach drugoligowych.

Trenerami zespołu są Krzysztof Kapuściński oraz Jarosław Piskorz. W kadrze nie znajdziemy sławnych nazwisk, jest za to wielu bardzo doświadczonych zawodników, którzy przez dłuższy okres reprezentują błękitno-białe barwy. Są to m.in.: bramkarz Marek Ufnal, obrońcy Tomasz Pustelnik oraz Ariel Wawszczyk, pomocnicy Michał Magnuski, Maciej Więcek i napastnicy Robert Gajda, Sebastian Inczewski. W kadrze znajdziemy jeszcze Bartosza Flisa, który przed początkiem sezonu był testowany w szeregach Gryfa.

Błękitni w zeszłym sezonie zajęli bardzo wysokie 6. miejsce z dorobkiem 55 punktów (bilans 16-7-11, bramki 46-42). Wówczas najlepszymi strzelcami byli Gajda oraz Inczewski (obaj po 8 trafień). W obecnym sezonie ekipie Kapuścińskiego nie wiedzie się już tak dobrze. Przedostatnie, 17. miejsce w tabeli i zaledwie 11 punktów (dwa więcej od Gryfa) przy bilansie spotkań 2-5-8 oraz bramkowym 14-21. Zwycięstwa odnieśli: na inaugurację z Kotwicą Kołobrzeg 2:0 i z Puszczą Niepołomice 2:1. Oba te mecze rozegrali jako gospodarze. Po 2 bramki ustrzelili Gajda, Kazimierowicz, Magnuski oraz Wiśniewski – 23-latek który ma na koncie 17 występów w barwach Pogoni Szczecin na boiskach Ekstraklasy.

Sędzią tego spotkania będzie pochodzący ze Świebodzina pan Maciej Mikołajewski, który sędziuje w tym sezonie również na boiskach III ligi. W przeszłości był rozjemcą dwóch spotkań Gryfa: w sezonie 2012/2013 z Górnikiem Wałbrzych (wygrana Gryfa 1:0) oraz w sezonie 2013/14 z Rozwojem Katowice (wygrana Gryfa 2:1).

Z Wejherowa na mecz uda się kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców, więc mamy nadzieję, że zawodnicy w końcu przełamią tą niekorzystną passę i wspólnie z sympatykami będą mogli radować się z kompletu punktów.