Mecz o „sześć” punktów (relacja tekstowa)

Dzisiaj gryfici wyjechali do oddalonych o ponad 550 km Katowic, aby jutro o godzinie 15:00 zmierzyć się z tamtejszym Rozwojem, który mając tyle samo punktów na koncie (oba zespoły uzbierały po osiem „oczek” i mają identyczny bilans spotkań 1 zwycięstwo, 5 remisów, 4 porażki) zajmuje 15. pozycję w II-ligowej tabeli (Gryf jest 17.).

Katowiczanie na własnym boisku wygrali jedno spotkanie, dwa zremisowali a dwa przegrali (bramki 3-3), na wyjazdach jeszcze nie odnieśli zwycięstwa, trzykrotnie remisując i trzykrotnie ponosząc porażki (bramki 5-12).

Przed tygodniem zremisowali na boisku spadkowicza, MKS-u Kluczbork, 1:1. Bramkę stracili dopiero w po rzucie karnym w końcówce meczu. Dla Rozwoju gola zdobył 16-letni napastnik Bartosz Marchewka. Poniżej skrót tego meczu:

W ekipie trenera Marka Koniarka (od końca czerwca na stanowisku) najbardziej doświadczonym graczem jest 25-letni obrońca Michał Czekaj, wychowanek i wieloletni zawodnik krakowskiej Wisły, dla której wystąpił w 27 spotkaniach w Ekstraklasie, a którego kariera została wyhamowana przez kontuzje. Kadra zespołu jest stosunkowo młoda i można znaleźć w niej aż pięciu zawodników urodzonych w 2000 roku oraz aż sześciu urodzonych w 2001 roku. Przed tym sezonem Wzgórze Wolności na stadion przy ul. Zgody 28 zamienił Przemysław Mońka, który jest podstawowym zawodnikiem zespołu ze Śląska i do tej pory uzyskał jedno, ale jakże piękne ligowe trafienie (poniżej na filmie od 00:01:53):

Najwięcej minut jak dotąd uzbierali: bramkarze Golik (rocznik 1998) i Soliński, obrońcy Szeliga, Czekaj i Kowalski, pomocnicy Jaroszek, Łączek, Mońka, Paszek, Płonka oraz napastnicy Marchewka czy Szołtys. Wszyscy Ci zawodnicy w chwili obecnej decydują o obliczu drużyny z Katowic. Łączek przyszedł przed sezonem z Puszczy Niepołomice, Szołtys z GKS-u Katowice, Szeliga z Sandecji Nowy Sącz a Paszek z Karpat Krosno. Klub opuścił m.in. niezwykle doświadczony Grzegorz Fonfara czy Michał Trąbka, który występuje teraz w żółto-czarnej koszulce.

W zeszłym sezonie Rozwój, podobnie do Gryfa, do końca rozgrywek bił się o utrzymanie w II lidze i los tak chciał, że oba te zespoły spotkały się w ostatniej kolejce na Wzgórzu Wolności. Goście z Katowic wygrali 1:0 (po bramce z rzutu karnego w 4. minucie Fonfary), wyprzedzili WKS o jedno „oczko” i z dorobkiem 39. punktów zajęli 13. miejsce w tabeli (9-12-13; bramki 32-39). Z kolei w pierwszym starciu obu ekip w rozgrywkach 2016/17 górą również byli katowiczanie, którzy zwyciężyli 3:1 po bramkach Szatana, Wróbla i Września. Dla Gryfa honorowe trafienie zanotował z rzutu karnego Kołc. Poniżej skróty obu spotkań.

Arbitrem tego spotkania będzie pan Tomasz Białek, 31-latek z Drezdenka, dla którego będzie to czwarte II-ligowe spotkanie w tym sezonie. Do tej pory pokazał 17 żółtych kartek i odgwizdał jeden rzut karny. W zeszłym sezonie sędzia prowadził wygrane spotkanie Gryfa z Legionovią (2:1), w trakcie którego pokazał zaledwie jeden, żółty „kartonik”.

 

W TYM MIEJSCU dostępna będzie relacja tekstowa portalu Lajfy.com przeprowadzona na żywo ze Wzgórza Wolności.

 

11. kolejka II ligi w sezonie 2017/2018      Rozwój Katowice – WKS Gryf Wejherowo     30 września br. (sobota) godz. 15:00 stadion przy ul. Zgody 28, 40-573 Katowice