Ligowa środa w Elblągu

Jutro o godzinie 17:00 żółto-czarni powalczą o pierwsze ligowe zwycięstwo w nowym sezonie II ligi. Łatwo nie będzie, bowiem w Elblągu zagrają z Olimpią, z którą w ubiegłorocznej kampanii zanotowali kolejno remis i porażkę.

We wrześniu 2016 roku w meczu 8. kolejki w Elblągu padł wynik 0:0, który w ligowej tabeli usytuował wówczas Gryfa na 8. a Olimpię na 10. lokacie. Ponad pół roku później, w ramach 25. kolejki spotkań, wejherowianie przegrali wysoko, bo aż 1:4 a honorową bramkę zdobył Robert Chwastek, a chwilę później rzutu karnego nie wykorzystał Piotr Kołc. Po tej serii gier zawodnicy z Elbląga plasowali się już na 6. pozycji (Gryf na 9.).

Od tamtego momentu nastroje panujące w obu obozach były iście skrajne. WKS do końca sezonu zdobył jeszcze siedem „oczek”, kończąc rozgrywki na 14. lokacie (tuż nad „kreską). Z kolei Olimpia uzbierała jeszcze dodatkowe czternaście „oczek” i z dorobkiem 50. punktów zakończyli sezon z najlepszym wynikiem w historii, lokując się na 5. miejscu w ligowej tabeli (sześć punktów straty do miejsca barażowego). Zdobyli 59 bramek (trzeci najlepszy wynik w lidze) a stracili 49. Najlepszym strzelcem zespołu, jak i całych rozgrywek, był ex-gryfita Łukasz Pietroń (16 bramek), który po sezonie zmienił klub na GKS Bełchatów.

Przed sezonem z drużyny z Elbląga odeszło kilku znaczących gracz. Do wyżej wymienionego Pietronia dołączyli m.in. Filip Burkhardt (ŁKS Łódź)< Paweł Piceluk (Raków Częstochowa) czy Dawid Kubowicz (Siarka Tarnobrzeg). A dołączył m.in. obrońca Tomasz Lewandowski z Pogoni Siedlce, który wiosnę sezonu 2015/2016 spędził na Wzgórzu Wolności.

Trener Adam Boros, który pracuje w klubie od grudnia 2013 roku (!), utrzymał jednak trzon drużyny. Mimo, że w składzie nie ma nazwisk z przeszłością ekstraklasową to wielu zawodników jest doświadczonych na tym poziomie rozgrywkowym. Bramkarze Daniel i Tułowiecki, obrońcy Kiełtyka, wyżej wymieniony Lewandowski, Wenger, pomocnicy Ressel, Stępięń, Szmydt, Szuprytowski, napastnicy Bojas i Kołosow – ci zawodnicy stanowią w chwili obecnej o sile zespołu. Na szczególną uwagę zasługuje ten ostatni, 31-letni zawodnik urodzony w Zaporożu, który od wiosny sezonu 2007/2008 bez przerwy występuje w barwach elbląskiej drużyny, zasługując już tym samym na miano klubowej legendy. Do tej pory Ukrainiec zdobył 98 bramek.

Po 4. kolejkach trwającego sezonu Olimpia zajmuje 7. miejsce z 7 punktami na koncie, na co złożyły się dwie wygrane, remis i porażka:

  1. kolejka (dom) 2:1 z Legionovią (bramki: Kołosow dwie),
  2. kolejka (wyjazd) 1:3 z ROW 1964 (Bojas),
  3. kolejka (dom) 2:0 z Gwardią (Stępień dwie),
  4. kolejka (wyjazd) 1:1 z MKS-em Kluczbork (Iwanowski).

Poniżej skrót tego ostatniego spotkania: 

Arbitrem tego spotkania będzie pan Albert Różycki z okręgu łódzkiego, dla którego będzie to pierwsze prowadzone w tym sezonie spotkanie na szczeblu centralnym. W ubiegłorocznych rozgrywkach dwukrotnie był rozjemcą w meczu WKS-u: w 18. kolejce w Stargardzie (porażka 1:6 z Błękitnymi) oraz w 20. kolejce w Kołobrzegu (wygrana 3:1 z Kotwicą). W tych spotkaniach pięciokrotnie upominał wejherowskich zawodników żółtymi kartonikami.

 

5. kolejka II ligi Olimpia Elbląg – WKS Gryf Wejherowo    23 sierpnia br. (środa) godz. 17:00, stadion przy ul. Agrykola 8, 82-300 Elbląg