„Kowal” zmienia barwy klubowe

23-letni Sebastian Kowalski, wychowanek wejherowskiego Klubu, reprezentujący żółto-czarne barwy nieprzerwanie od ponad dziewięciu lat, zmienia otoczenie. Nasz boczny, a czasami środkowy, obrońca zostanie wypożyczony na pół roku do Aniołów Garczegorze (IV liga).

Sebastian pierwsze piłkarskie kroki stawiał u trenera Stefana Machalińskiego, ale przez najdłuższy czas w latach młodzieńczych trenował przy trenerze Dariuszu Germanie, który miał największy wpływ na jego nastoletni rozwój. Następnie był „pod skrzydłami” trenera Damiana Marmułowskiego, aż do czasu, gdy został włączony do pierwszego składu Gryfa przez trenera Wojciecha Waśka przed sezonem 2010/2011. Od tego momentu rozegrał 79 oficjalnych spotkań, zdobywając w nich 4 bramki. Przez cały ten okres mocno pracował na swoją pozycję, wielokrotnie przeciwstawiając się trudnościom, na jakie zazwyczaj trafiają wychowankowie w swoich klubach. W ostatnim czasie pełnił rolę jednego z kapitanów wejherowskiej „jedenastki”. „Kowal” jest również zdecydowanym ulubieńcem trybun i to nie bez powodu – zawsze, gdy nie mógł występować na boisku, pojawiał się w wejherowskim „młynie” oraz wielokrotnie jeździł z kibicami na mecze wyjazdowe, nie oszczędzając przy tym swojego gardła i mocno dopingując żółto-czarnych. Mimo młodego wieku jest charakterną i barwną postacią, uosobieniem ciężkiej pracy, jaką Klub wykonał w ostatnich latach.

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy za poświęcenie prawie połowy swojego życia dla Klubu, życzymy powodzenia w nowych barwach oraz liczymy na powrót!