Kolejnym przeciwnikiem kołobrzeska Kotwica

W sobotnie popołudnie, o godzinie 17:00, swoje spotkanie w ramach 3. kolejki spotkań na drugoligowych boiskach rozegrają wejherowski Gryf i Kotwica Kołobrzeg.

W ubiegłym sezonie Kotwica zajęła wysokie, 9. miejsce w ligowej tabeli gromadząc 48 „oczek” w 34 spotkaniach (12-12-10, bramki 33-33). Najlepszymi strzelcami zespołu byli wówczas: obrońca Jakub Poznański (7 trafień!) oraz napastnik Tomasz Bejuk (4 gole), który od rundy jesiennej jest już jednak zawodnikiem III-ligowego Bałtyku Gdynia. Podczas tamtych rozgrywek gryfici w dwumeczu zdobyli zaledwie punkt: w pierwszym spotkaniu w Kołobrzegu padł remis 2:2 (bramki Skwiercza i Osłowskiego), natomiast w drugim komplet punktów dla Kotwicy zapewnił wyżej wymieniony Bejuk.

Okres przygotowawczy w Kołobrzegu rozpoczął się nieco później niż w Wejherowie, bo 4-ego lipca. W tym czasie Kotwica rozegrała trzy mecze kontrolne:

  • 2:2 z Błękitnymi Stargard (bramki: Paprocki, Zieliński),
  • 1:0 z Gwardią Koszalin (Giel),
  • 3:6 z Bytovią Bytów (Kacprzycki, Giel, zawodnik testowany).

Zespół z Kołobrzegu, jak większość ekip, również był niezwykle aktywny na rynku transferowym – przyszedł m.in. Piotr Giel z MKS-u Kluczbork czy Sebastian Bartlewski (wychowanek UKS Cisowa Gdynia, przez wiele lat związany z gdyńską Arką) z Olimpii Grudziądz, który rozegrał 14 spotkań w Ekstraklasie w barwach Podbeskidzia. W kadrze zespołu występami na najwyższymi szczeblu piłkarskim w Polsce może poszczycić się jeszcze rówieśnik Bartlewskiego z rocznika 1994 Łukasz Kacprzycki (13 występów w Lechii Gdańsk).

Kotwica pierwsze ligowe spotkanie zremisowała 1:1 w Poznaniu z Wartą (strzelcem Piotr Giel), a w drugiej kolejce musiała uznać wyższość na własnym boisku GKS-u Bełchatów (0:2) i z jednym punktem zajmuje obecnie 12. lokatę w ligowej tabeli.

Poniżej cały mecz z GKS-em Bełchatów (bramki padały pod koniec spotkania, w 73. i 88. minucie):

Sędzią tego spotkania będzie pan Paweł Malec, 31-latek z Łodzi. Arbiter w zeszłym sezonie prowadził dwa spotkania Gryfa, oba zakończone porażką wejherowian: w Tychach z GKS-em 0:1 oraz w Wejherowie z Kotwicą 0:1.