Kolejny rywal – Legionovia Legionowo

Jutro kolejne spotkanie drugoligowego sezonu na Wzgórzu Wolności. W ramach 12. kolejki spotkań, wejherowianie podejmą Legionovię Legionowo, która zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli.

Dla zespołu spod Warszawy jest to czwarty z rzędu sezon na tym poziomie rozgrywkowym, a największym klubowym osiągnięciem było 4. miejsce w II lidze w sezonie 2013/2014. W ubiegłorocznych rozgrywkach zajęli 10. miejsce (47 punktów, 13-8-13, bramki 41-35). Najlepszymi strzelcami zespołu zostali wówczas Rafał Jankowski oraz Rafał Wolsztyński (po 7 bramek) i Omar Monterde (6 trafień). Jednak Jankowski występuje już w KKS 1925 Kalisz a Omar w Bytovii Bytów. Z kolei Wolsztyński, który był wypożyczony do Legionovii na pół roku, a jest zawodnikiem Górnika Zabrze, w trakcie presezonu zerwał więzadło w kolanie i przechodzi obecnie rehabilitację.

W tamtym sezonie gryfici mieli lepszy bilans dwumeczu z Legionovią, bowiem na własnym boisku zwyciężyli 1:0 po bramce Kuzimskiego, a na wyjeździe zremisowali 1:1 – bramkę również zdobył Kuzimski, niestety gospodarze wyrównali po rzucie karnym w ostatnich minutach meczu.

Do tej pory Legionovia zdobyła 16 punktów (o dwa więcej od Gryfa), na co złożyły się cztery zwycięstwa, cztery remisy i trzy porażki przy bilansie bramkowym 17-13. W meczach wyjazdowych osiągnęła dwa zwycięstwa, dwa remisy i jedną porażkę (bramki 9-5). Najlepszym strzelcem jest obecnie Marcin Wodecki, zdobywca 5 bramek. Jest on również najbardziej doświadczonym zawodnikiem klubu ze 103 występami w Ekstraklasie (w barwach Górnika Zabrze, Odry Wodzisław Śląski i Podbeskidzia Bielsko Biała) oraz 13 bramkami. Przed tym sezonem dołączył do drużyny trenera Ryszarda Wieczorka 2,5-letnim pobycie w GKS-ie Tychy. Poza nim, paru zawodników ma na koncie jeszcze występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Są to: Mateusz Kwiatkowski (16 spotkań i 1 bramka w Ruchu Chorzów), Wojciech Kalinowski (7 występów w Górniku Łęczna), Paweł Garyga (2 występy dla Śląska Wrocław) oraz Mikołaj Grzelak (2 występy dla GKS-u Bełchatów).

Dotychczasowe wyniki Legionovii:

 1. kolejka domowe 0:3 z Rozwojem,
 2. kolejka wyjazdowe 1:1 z Błękitnymi (bramka: Wójcik),
 3. kolejka domowe 4:0 z Olimpią Zambrów (Ciach – trzy, Madeński),
 4. kolejka wyjazdowe 0:2 z Kotwicą,
 5. kolejka domowe 0:0 z Rakowem,
 6. kolejka wyjazdowe 4:0 z Polonią Bytom (Płonka, Kalinowski, Garyga, Grzelak),
 7. kolejka domowe 1:3 z Odrą (Wodecki),
 8. kolejka wyjazdowe 2:2 z Polonią Warszawa (bramka samobójcza, Wójcik),
 9. kolejka domowe 2:2 z Olimpią Elbląg (Wodecki, Ciach),
 10. kolejka wyjazdowe 2:0 z Wartą (Wodecki – dwie),
 11. kolejka domowe 1:0 z GKS-em Bełchatów (Wodecki).

Arbitrem tego spotkania będzie pan Tomasz Białek z Drezdenka, który dzień po meczu będzie obchodził swoje 30-ste urodziny. W tym sezonie prowadził trzy spotkania II ligi. W ubiegłorocznych rozgrywkach sędziował Gryfowi dwa spotkania: w 13. kolejce u siebie ze Zniczem Pruszków (porażka 0:2) oraz w 22. kolejce na wyjeździe z Radomiakiem Radom (porażka 1:2).