Kolejny mecz o przetrwanie!

W niedzielę o godzinie 13:00 na Wzgórzu Wolności w Wejherowie kolejny mecz z cyklu „o sześć punktów”. Tym razem przeciwnikiem żółto-czarnych będzie, zajmujący 15. miejsce w tabeli, KS ROW 1964 Rybnik.

Klub Sportowy Rybnickiego Okręgu Węglowego 1964 Rybnik, bo tak brzmi pełna nazwa zespołu, powstał dopiero w 2003 roku i reprezentuje zielono-czarne barwy. Ich największym sukcesem jest 17. miejsce w I lidze (w której występowali jedynie przez rok) w sezonie 2013/14. Jest to ich drugi z rzędu, a czwarty ogółem sezon na drugoligowych boiskach.

Trenerem zespołu od czerwca bieżącego roku jest 40-letni, urodzony w Warszawie Dietmar Brehmer, który w przeszłości był trenerem Polonii II Bytom i Rozwoju Katowice i również asystentem w Polonii Bytom, Cracovii Kraków oraz Zawiszy Bydgoszcz.

W kadrze zespołu znajdują się w większości zawodnicy urodzeni po 1990 roku. Na uwagę zasługuje osoba Mariusza Muszalika. 36-letni pomocnik rozegrał w tym sezonie piętnaście pełnych spotkań ligowych (w jednym został zmieniony w 65. minucie) i zdobył w nich cztery bramki. W przeszłości zanotował on aż 311 spotkań w Ekstraklasie (16 bramek) w barwach GKS-u Katowice, Odry Wodzisław Śląski, Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski (zdobyty Puchar Ligi) oraz Piasta Gliwice. Jako ciekawostkę w ekipie z Rybnika znajdziemy 17-letniego syna Piotra Mandrysza – Pawła, który również wystąpił we wszystkich spotkaniach II ligi i zdobył w nich dwie bramki.

W ubiegłorocznych rozgrywkach ROW zajął bardzo wysokie, 5. miejsce w tabeli ze stratą jedynie punktu do Rakowa Częstochowa (baraże o I ligę) i Rozwoju Katowice (awans do I ligi). Zdobyli wówczas 56. punktów przy bilansie meczowym 15-11-8 oraz bramkowym 52-37. Wówczas najlepszymi strzelcami zespołu byli Szymon Sobczak (9 trafień; obecnie MKS Kluczbork) oraz Mariusz Muszalik (8 trafień).

W tym sezonie prezentują znaczny spadek formy i na chwilę obecną walczą o utrzymanie w II lidze. W dotychczasowych 16. kolejkach zdobyli 16 punktów (4-4-8, bramki 13-25), a najwięcej goli zdobył do tej pory wcześniej wspomniany Muszalik. ROW, co prawda, potrafił wygrać z Siarką Tarnobrzeg 3:2 i Stalą Mielec 2:0 czy zremisować z Polonią Bytom 1:1, ale też niespodziewanie doznał porażki z Puszczą Niepołomice 0:3.

Rozjemcą tego spotkania będzie pan Konrad Aluszyk, który w tym sezonie już dwukrotnie sędziował Gryfowi (w Kołobrzegu z Kotwicą – 2:2 i w Puławach z Wisłą 0:2).

Miejmy nadzieję, że w tym ostatnim meczu rundy jesiennej kibice pomogą Gryfowi w odniesieniu zwycięstwa i zbliżeniu się do strefy gwarantującej utrzymanie się w II lidze, dlatego wszystkich żółto-czarnych sympatyków serdecznie zapraszamy na to spotkanie !

 

Poniżej skrót z ostatniego ligowego spotkania ROW-u, przegranego na własnym obiekcie 1:0 z Wisłą Puławy: