Kolejny już (siódmy) podział punktów w meczu żółto-czarnych

Po bardzo emocjonującym meczu, gdzie pod dostatkiem było twardej walki, żółtych i czerwonych kartek oraz bramek dla obu drużyn, MKS i WKS podzieliły się punktami.

Z powodu nadmiaru żółtych kartek w szeregach gryfitów nie wystąpili Mateusz Goerke i Łukasz Nadolski, przez co do wyjściowej „jedenastki” wskoczyli Ptak i Kamiński. Niestety ten drugi jeszcze w pierwszej połowie doznał kontuzji i został zastąpiony przez Gierszewskiego.

Gospodarze wyszli na prowadzenie po rzucie karnym egzekwowanym przez Deję, jednak nie minęło kilka minut a Trąbka otrzymał podanie od Wickiego i zakończył swój drybling bramką na 1:1. Mecz był bardzo wyrównany i ostry, czego dowodem były dwa przedwczesne wykluczenia: u gospodarzy za drugie „żółtko” wyleciał Zieliński a u przyjezdnych za nadmierną ostrość do szatni udał się Paweł Brzuzy.

Po przerwie ponownie na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą Nitkiewicza, jednak wynik końcowy na 2:2; po bardzo składnej akcji, ustalił Piotr Okuniewicz, dla którego była to trzecia bramka w trwającym sezonie.

Niestety przy niekorzystnych wynikach z innych boisk, wejherowianie spadli na ostatnie miejsce w drugoligowej tabeli.

Za tydzień WKS ponownie zagra w delegacji, tym razem w Bełchatowie. Początek spotkania w przyszłą sobotę (4-ego listopada) o godzinie 17:00.

MKS Kluczbork – Gryf Wejherowo 2:2 (1:1)

Bramki: 12′ S.Deja (rzut karny), 51′ K.Nitkiewicz – 18′ M.Trąbka, 76′ P.Okuniewicz

czerwone kartki: 25′ L.Zieliński (MKS Kluczbork; za drugą żółtą) – 37′ P.Brzuzy (Gryf; za brutalny faul)

MKS: 1. Kacper Majchrowski – 16. Jakub Skoczylas, 3. Paweł Gierak (46, 90 Tomasz Górkiewicz), 13. Bartosz Brodziński, 20. Kamil Nitkiewicz – 17. Dominik Kościelniak, 77. Sebastian Deja, 31. Donatas Nakrošius, 8. Marcin Niemczyk (35, 10. Paweł Baraniak; 86, 19. Miłosz Reisch), 7. Lucjan Zieliński – 25. Damian Warchoł (60, 23. Michał Kojder)

GRYF: Wiesław Ferra – Radosław Regliński, Piotr Kołc, Krzysztof Wicki, Jakub Ptak – Paweł Brzuzy, Przemysław Kamiński (44 Hieronim Gierszewski), Michał Trąbka, Jacek Wicon, Mikołaj Gabor – Piotr Okuniewicz