Kolejne udane występy młodych zawodników na turniejach halowych

W miniony weekend 20/21 stycznia dwa żółto-czarne roczniki wystawiły łącznie 5 drużyn w dwóch turniejach halowych : Wejher Cup w Wejherowie dla rocznika 2006 (trzy zespoły) oraz Kaszub Cup w Luzinie dla rocznika 2004 (dwa zespoły). Wcześniej rocznik 2006 zgarnął jeszcze najwyższe podium w turnieju Lotos Griffin Cup.

 

Trampkarz C2:

20/21.01 Kaszub Cup w Luzinie:

Wystawione zostały dwie ekipy, które rywalizowały w grupach B i C. Gryf I niestety nie spisał się zbyt dobrze i zajął 5. miejsce w grupie, tym samym promując się do niedzielnych rozgrywek Premiership. Drugi zespół bardzo dobrze rozpoczął, niestety w trzecim meczu ze Stolemem (późniejszym zwycięzcą całych rozgrywek), bardzo pechowo straciliśmy bramkę w ostatnich sekundach meczu, co koniec końców zdecydowało, że w niedzielę zagraliśmy w Primera Division.

Jak to już wcześniej u nas bywało w turniejach dwudniowych – niedziela była bardzo udana. Gryf I doznał zaledwie jednej porażki i zakończył rozgrywki na 2. miejscu w Premiership (14. miejsce w całym turnieju) a Gryf II tylko raz stracił punkty, remisując z Luzinem i wygrał swoją grupę Primera Division (7. miejsce w ogólnym rozrachunku).

Najlepszym bramkarzem w „Primera Division” został Maciej Pawłowski (Gryf II) a w „Bundeslidze” Bartosz Grzenia (Gryf I). Ponadto najlepszymi zawodnikami każdej z drużyn wyróżniono Kacpra Dymarczyk (Gryf II) oraz Marcela Szukieć (Gryf I).

 

Wyniki sobotnie:

Gryf Wejherowo I – Sparta Gdańsk 1:1 (K.Gruba)

Gryf Wejherowo – I FC Gowidlino 0:7

Gryf Wejherowo – I KS Bruskowo 2:2 (M.Szukieć x 2)

Gryf Wejherowo I – Jaguar Biali 0:7

Gryf Wejherowo I – GOSRiT Kleba Czerwoni 0:2

 

GOSRiT 2005 Luzino – Gryf II 1:2 (K.Dymarczyk, P.Czaja)

Gryf II – GOSRiT Luzino U Witka 6:0 (K.Laskowski x 3, M.Zielonka, D.Bluma x 2)

Stolem Gniewino  – Gryf II 2:1 (K.Laskowski)

Lechia Gdańsk  – Gryf II 2:0

Gryf II – ULKS U-2 Bytów 4:0 (J.Rompca x 3, D.Bluma)

 

Wyniki niedzielne: 

Gryf I – Lider Dębogórze 1:3

Gryf I – Sztorm Mosty 5:0

Gryf I – KS Bruskowo Wielkie 1:1

Gryf I – GOSRiT 2005 Luzino 2:1

Gryf I – GOSRiT U Witka Luzino 5:0

 

Gryf II – ULKS U-2 Bytów 1:0 (K.Dymarczyk)

Jedynka Reda – Gryf II 1:2 (K.Dymarczyk, M.Zielonka)

GOSRiT Kleba Luzino Czerwoni – Gryf II 0:0

Jaguar Gdańsk Zieloni – Gryf II 0:1 (K.Dymarczyk)

FC Gowidlino – Gryf II 0:2 (K.Dymarczyk, P.Czaja)

 

PREMIERSHIP

  1. Stolem Gniewino
  2. Jaguar Gdańsk
  3. Lechia Gdańsk
  4. GOSRiT Kleba Luzino
  5. GKS Linia
  6. Sparta Gdańsk

PRIMERA DIVISION

  1. Gryf II Wejherowo
  2. GOSRiT Kleba Luzino czerwoni
  3. Jedynka Reda
  4. FC Gowidlino
  5. Jaguar Gdańsk Zieloni
  6. U2 Bytów

BUNDESLIGA

  1. Lider Dębogórze
  2. Gryf I Wejherowo
  3. GOSRiT 2005 Luzino
  4. KS Bruskowo Wielkie
  5. GOSRiT U Witka Luzino
  6. Sztorm Mosty

Wejherowianie wystąpili w następujących składach:

GRYF I: B.Grzenia, K.Mroziński, K.Lawer, M.Szatkowski, M.Szukieć, D.Podolski, K.Gruba, O.Partyka, S.Godziński.

GRYF II: M.Pawłowski, D.Bluma, J.Rompca, P.Czaja, M.Zielonka, K.Laskowski, K.Dymarczyk, A.Czech, P.Zadrowski.

 

Rocznik 2004 wystąpi jeszcze:

– 28-ego stycznia w turnieju halowym w Rumi (jeden zespół),
– 3-ego lutego w turnieju halowym w Linii (dwa zespoły),
– prawdopodobnie 17/18 lutego 2018 r. w Gdyni Dąbrowa na hali pneumatycznej (Gdynia Cup).

 

Młodzik D2:

14.01 Lotos Griffin Cup w Bojanie:

W Bojanie, gdzie odbył się turniej Lotos Griffin Cup o puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zwycięzcą została ekipa Gryfa Wejherowo a dodatkowo królem strzelców turnieju został Maciej Biliński. Dzięki temu zwycięstwie w dniach w połowie lutego drużyna pojedzie na turniej finałowy o puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka, który odbędzie się w Warszawie.

Więcej informacji TUTAJ.

20/21.01 Wejher Cup w Wejherowie:

„Za nami pierwszy dzień turnieju Wejher Cup. Z uwagi na rezygnację drużyny GAP Dąbrowa na „wariackich papierach” zmuszeni byliśmy do utworzenia naszej trzeciej drużyny GRYF III ,która zagrała całkiem przyzwoicie i awansowała do jutrzejszych finałów Ligi Europejskiej o miejsca 7.-12. Nasza druga drużyna bardzo nas rozczarowała. Nie potrafiła wygrać ani też zremisować żadnego spotkania co spowodowało, że w niedzielę chłopcy zagrają w Ekstraklasie. Najlepsze wrażenie pozostawiła po sobie nasza „jedynka”, która z kolei wygrała wszystkie spotkania i jutro zagra w Lidze Mistrzów o miejsca 1.-6.” – tak na bieżąco po pierwszym dniu komentował wyczyny swoich podopiecznych trener Wojciech Wasiek. Poniżej znajdą Państwo wszystkie wyniki oraz klasyfikację po pierwszym dniu i końcową:

GRUPA A

Gryf Wejherowo II – Cartusia Kartuzy 1-2 (Olaf Kowalczyk – bramka samobójcza, Damian Uzarek) 

Gryf Wejherowo II – Bałtyk Gdynia 1-4 (Nikodem Lenczewski – Oliwier Hewelt, Oskar Zapaśnik 2, Dominik Pluta)

Gryf Wejherowo II – UKS Jedynka Reda 0-1 (Karol Klauza)

Gryf Wejherowo II – Orkan Rumia 2-3 (Bartek Małolepszy, Olaf Kowalczyk – Kacper Kasprzyk 2, Nikola Trella)

Gryf Wejherowo II – GOSRIT Luzino 0-2 (Nikodem Groth 2)

TABELA:

1. UKS Jedynka Reda  12 pkt.

2. GOSRiT Luzino  12 pkt.

3. Bałtyk Gdynia 9 pkt.

4. Orkan Rumia  6 pkt.

5. Cartusia Kartuzy  6pkt.

6. Gryf Wejherowo II  0 pkt.

 

GRUPA B

Gryf Wejherowo I – Cartusia Kartuzy II 3-0 (Maciej Biliński 2, Joachim Plotzki)

Gryf Wejherowo I – Lew Lębork 4-0 (Dawid Konkol, Kacper Nowak, Joachim Plotzki, Maciej Biliński)

Gryf Wejherowo I – Błękitni Łęczyce 7-1 (Joachim Plotzki 3, Kacper Nowak 2, Tristan Kowalewski 2 – Tomasz Paga)

Gryf Wejherowo I – Młode Orły Łeba 3-1 (Kamil Klimczak, Maciej Biliński, Dawid Konkol – Jerzy Ruszewski)

Gryf Wejherowo I – Latarnik Choczewo 3-2 (Maciej Biliński, Kacper Nowak, Kacper Pozański – Lucjan Włodarczyk, Paweł Wątroba)

TABELA:

1. Gryf Wejherowo I  15 pkt.

2. Młode Orły Łeba  10 pkt.

3. Latarnik Choczewo  8 pkt.

4. Cartusia Kartuzy 6 pkt.

5. Błękitni Łęczyce  2 pkt.

6. Lew Lębork  1 pkt.

 

GRUPA C:

Stolem Gniewino – Gryf Wejherowo III 2-0 (Adrian Waraksa, Oliwier Szur)

Gryf Wejherowo III – Barca Bolszewo 2-0 (Jakub Mróz, Dominik Plichta)

Gedania Gdańsk – Gryf Wejherowo III 2-1 (Bartosz Zambrzycki 2 – Kamil Pranczk)

Gryf Wejherowo III – Arka Gdynia 1-4 (Adam Duda – Dominik Cichy,Oskar Gnabsik 2, Mikołaj Szydłowski)

Wicher Wierzchucino – Gryf Wejherowo III  1-2 (Piotr Jung – Kamil Pranczk, Oliwier Potrykus)

TABELA:

1. Stolem Gniewino        13 pkt

2. Arka Gdynia               12 pkt

3. Gedania Gdańsk         10 pkt

4. Gryf III Wejherowo     6 pkt

5. Barca Bolszewo          3 pkt

6. Wicher Wierzchucino   0 pkt

 

DZIEŃ DRUGI – NIEDZIELA

 

EKSTRAKLASA

Gryf Wejherowo II – Barca Bolszewo 2-2 (Olaf Kowalczyk, NIkodem Lenczewski – Oskar Sztygiel, Szymon Kobierski)

Gryf Wejherowo II – Lew Lębork 0-3 (Tuskowski Igor 3)

Gryf Wejherowo II – Błękitni Łęczyce 3-1 (Igor Nagel 3 – Wiktor Dąbkowski)

Gryf Wejherowo II – Wicher Wierzchucino 5-0 (Bartosz Małolepszy, Igor Nagel, Nikodem Dąbrowski, Olaf Kowalczyk, Olek Marszałkowski)

TABELA EKSTRAKLASY:

1. Cartusia Kartuzy           13 pkt

2. Lew Lębork                   11 pkt

3. Gryf Wejherowo II          7 pkt

4. Błękitni Łęczyce             4 pkt

5. Barca Bolszewo             4 pkt

6. Wicher Wierzchucino      3 pkt

 

LIGA EUROPY:

Cartusia Kartuzy II – Gryf Wejherowo III 0-2 (Jakub Markuszewski, Oliwier Potrykus)

Latarnik Choczewo – Gryf Wejherowo III 4-2 (Kacper Sikora, Lucjan Włodorczyk, Filip Szymański – Jakub Mróz, Oliwier Potrykus)

Bałtyk Gdynia – Gryf Wejherowo III 2-2 (Oliwier Hewelt 2 – Dominik Plichta, Jakub Markuszewski)

Orkan Rumia – Gryf Wejherowo III 1-5 (Maksymilian Adamczyk – Jakub Markuszewski 3, Jakub Mróz, Kamil Pranczk)

Tabela LIGI EUROPY:

1. Latarnik Choczewo        13 pkt

2. Gedania Gdańsk           11 pkt

3. Gryf Wejherowo III      7 pkt

4. Bałtyk Gdynia              7 pkt

5. Orkan Rumia               3 pkt

6. Cartusia Kartuzy II      1 pkt

 

LIGA MISTRZÓW:

UKS Jedynka Reda – Gryf Wejherowo I 1-0 (Błażej Talaśka)

Gryf Wejherowo I – Arka Gdynia 2-1 (Joachim Plotzki 2 – Miłosz Kaczmarek)

GOSRiT Luzino – Gryf Wejherowo I 3-1 (Filip Groth, Nikodem Groth 2 – Joachim Plotzki)

Gryf Wejherowo I – Stolem Gniewino 2-0 (Tristan Kowalewski, Maciej Biliński)

Tabela LIGI MISTRZÓW:

1. UKS Jedynka Reda   12 pkt

2. Stolem Gniewino      10 pkt 

3. GOSRiT Luzino         10 pkt

4. Gryf Wejherowo       9 pkt

5. Arka Gdynia            3 pkt

6. Młode Orły Łeba       0 pkt

TOP 5 – NAJLEPSZA PIĄTKA TURNIEJU:

1. Damian Wołosowicz – UKS Jedynka Reda

2. Tristan Kowalewski – Gryf Wejherowo

3. Dominik Cichy – Arka Gdynia

4. Nikodem Groth – GOSRiT Luzino

5. Adrian Waraksa – Stolem Gniewino

Wejherowianie wystąpili w następujących składach:

A1 – Gryf II Wejherowo: Szymon Smuniewski, Olek Marszałkowski, Sebastian Woś, Bartek Małolepszy, Nikodem Dąbrowski, Kuba Bukowiecki, Nikodem Lenczewski, Olaf Kowalczyk, Igor Nagel.

B1 – Gryf I Wejherowo: Aleks Sokół, Dawid Konkol, Tristan Kowalewski, Mateusz Borski, Kacper Pozański, Kamil Klimczak, Maciej Biliński, Kacper Nowak, Joachim Plotzki.

C4 – Gryf III Wejherowo: Piotr Płocki, Adam Duda, Jakub Mróz, Jakub Markuszewski, Dominik Plichta, Mikołaj Plichta, Oliwier Potrykus, Nikodem Smykowski, Kamil Pranczk.

Zdjęcia z tego turnieju do obejrzenia TUTAJ.

Trenerzy z rocznika 2006 mają ponadto w planach:
10-ego lutego turniej halowy w Rumi (dwa zespoły),
– 16-18 lutego wyjazd do Warszawy na finały Lotos Griffin Cup,
– 24-ego marca turniej Huzar Cup w Choczewie na boisku naturalnym (dwie drużyny).