Kolejne transfery na Wzgórzu

Karuzela transferowa ruszyła w najlepsze.

W ostatnich dniach Zarząd Klubu przedłużył umowy z następującymi zawodnikami: Wiesławem Ferrą, Dawidem Leleniem, Mateuszem Goerke, Oskarem Sikorskim (transfer definitywny), Pawłem Czychowskim oraz dwójką wejherowskich juniorów: Fabianem Kątnym i Danielem Kwidzińskim.

Po pozyskaniu Szewczyka, Wojcinowicza i Biedrzyckiego, a co ważniejsze obsady pozycji trenera Łukaszem Kowalskim, żółto-czarne barwy reprezentować będzie czterech kolejnych zawodników.

Szymon Nowicki został wypożyczony z Arki Gdynia do końca sezonu 2019/2020. Ten urodzony w Kościerzynie 20-letni napastnik spędził ostatnie półtorej roku na wypożyczeniu w Chrobrym Głogów, gdzie w minionej kampanii rozegrał dwanaście ligowych spotkań i jedno pucharowe, w którym zdobył bramkę.

Kolejnym pozyskanym graczem jest 26-letni obrońca Maciej Prusinowski, który urodził się w Warszawie, gdzie juniorskie szlify zbierał w Legii a ostatnie trzy sezony występował w barwach lokalnego Ursusa. Ostatni rok to trzydzieści ligowych spotkań na poziomie III ligi i trzy zdobyte bramki.

Z kolei Maksymilian Hebel to 22-letni pomocnik urodzony w…Wejherowie, jednak swoją piłkarską przygodę zaczynał w SI Arce Gdynia. Jego dobra postawa w rezerwach gdyńskiego zespołu oraz później na wypożyczeniu w KS-ie Chwaszczyno zaowocowała wypożyczeniem do I-ligowej Bytovii Bytów, gdzie w zeszłym sezonie rozegrał dwadzieścia dziewięć spotkań i zdobył trzy bramki.

Oskar Koprowski – kapitan rezerw ŁKS-u Łódź, który był włączony do pierwszego zespołu, ale nie zaznał debiutu, został również zawodnikiem WKS-u. 20-latek urodzony w Głownie był filarem defensywy „dwójki” ŁKS-u, która w kapitalnym stylu wywalczyła awans do IV ligi.

Serdecznie witamy w Wejherowie i życzymy zdrowia oraz powodzenia!

 

Z drugiej strony Wzgórze Wolności opuszczą Łukasz Pietroń, Przemysław Macierzyński, Grzegorz Gulczyński, Oskar Ryk (Olimpia Elbląg) oraz Adrian Liberacki (Bytovia Bytów).

Ponadto Robert Chwastek został zatrudniony przez Sokoła Ostróda, gdzie spotka się z byłymi kolegami (Kołcem, Wickim i Brzuzym) oraz trenerem Kotasem.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za godne reprezentowanie WKS-u przez miniony czas i życzymy powodzenia w dalszej karierze!