Kiedy jak nie teraz ? Pokonać lidera (II liga)

Początek rundy wiosennej dla piłkarzy Gryfa Wejherowo nie należy do najbardziej udanych. W czterech dotychczasowych spotkaniach Wejherowianie zanotowali trzy porażki i tylko jeden remis. Najbliższy mecz na Wzgórzu Wolności jest doskonałą okazją do rehabilitacji – rywalem żółto-czarnych będzie lider drugoligowych rozgrywek – Radomiak Radom.

Po 25 kolejkach piłkarze z Radomia zajmują pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 47 punktów. Tuż za ich plecami znajduje się łódzki Widzew tracący do lidera zaledwie 2 punkty. Warto podkreślić, że Łodzianie mają w zanadrzu jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania, który może zmienić szyk tabeli ligowej. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że wiosną piłkarze Radomiaka grają w kratkę. Dotychczas zanotowali dwie wyjazdowe porażki oraz dwa domowe zwycięstwa. Największym atutem głównego kandydata do awansu jest napastnik Leandro – Brazylijczyk jest liderem klasyfikacji strzelców z dorobkiem 15 goli. Czy istnieje sposób na powstrzymanie 30-letniego wychowanka AE Aracatuba?

Na to pytanie odpowiedź muszą znaleźć obrońcy Gryfa, których gra od początku rundy wiosennej pozostawia sporo do życzenia. W ubiegłotygodniowym spotkaniu z Siarką Tarnobrzeg (3:0) to właśnie po bramkach samobójczych defensorów żółto-czarni odnieśli kolejną porażkę. Przegrana ta walnie przyczyniła się do niebezpiecznego zbliżenia ze strefą spadkową – tym bardziej mecz z Radomiakiem będzie należał do najważniejszych w sezonie. Przed piłkarzami Gryfa spore wyzwanie, zaś dla kibiców ogromna nadzieja na przełamanie. Wsparcie z trybun z pewnością pomoże im wykrzesać dodatkowe siły w walce o 3 punkty. Mecz na Wzgórzu Wolności zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godzinie 14.00. Zapraszamy!”

Źródło : GWE24.pl

 

Na arbitra tego spotkania wyznaczono pana Piotra Łęgosza, 34-latka z okręgu włocławskiego, który w tym sezonie prowadził osiem spotkań na poziomie II ligi. Podczas nich ukarał zawodników czterdziestoma trzema żółtymi kartkami, jedną czerwoną i odgwizdał cztery rzuty karne. Sędzia był rozjemcą meczu 2. kolejki pomiędzy Gryfem a ROW 1964 Rybnik (1:0), w trakcie którego pokazał pięć „żółtek”.

 

26. kolejka II ligi w sezonie 2018/2019     WKS Gryf Wejherowo – Radomiak Radom     31 marca br. (niedziela) godz. 14:00 stadion przy ul. Wzgórze Wolności 1, 84-200 Wejherowo