Kapitalny początek wiosny i Wzgórze odczarowane! (foto)

W końcu nastąpiło przełamanie żółto-czarnych na własnym stadionie. Po prawie roku bez domowego zwycięstwa, WKS będący na fali wznoszącej tej wiosny, po bramce Nadolskiego zainkasował trzy punkty.

Przed meczem, uczczono minutą ciszy, pamięć wieloletniego kibica Gryfa, Jana Dopke, który w minionym tygodniu odszedł z tego świata.

Mecz był po raz kolejny wyrównany, ale nie agresywny, bowiem sędzia tego spotkania tylko raz ukarał zawodnika za przewinienie – po przerwie pojawił się na boisku Okuniewicz i to on zarobił „żółtko”.

Bardzo aktywny tego dnia był Wojowski i Ciarkowski, jednak w decydujących momentach, po dobrych akcjach Gryfa, brakowało dokładności w uderzeniach a wielokrotnie decydował o tym również stan murawy.

Zwycięską bramkę w pierwszym kwadransie drugiej połowy zdobył Łukasz Nadolski. Po rzucie rożnym tor lotu piłki zmienił Krzysztof Wicki, po małym zamieszaniu w polu karnym, sam na sam z bramkarzem Wisły stanął Nadolski i z najbliższej odległości pokonał golkipera przyjezdnych.

Puławianie po tym zdarzeniu ruszyli do zmasowanych ataków, a po jednym z nich piłka sparowana przez Lelenia trafiła na poprzeczkę. Otwarta postawa Wisły zwiastowała wiele kontrataków ze strony Gryfa i gdyby tylko gracze ofensywni mieli więcej „zimnej” krwi, mogliby zdobyć przynajmniej dwie bramki więcej. Pod koniec spotkania jeszcze piłka znalazła się w odległości kilku metrów od bramki wejherowian, ale jeden z obrońców szybko zażegnał niebezpieczeństwo. Bardzo dobre zawody rozegrali tego dnia m.in. Goerke i Brzuzy.

W TYM MIEJSCU mogą Państwo obejrzeć zdjęcia z tego spotkania autorstwa Daniela Kunikowskiego.

Już w środę wejherowianie rozegrają zaległy mecz ze Zniczem Pruszków w ramach 20. kolejki. Początek meczu o godzinie 17:00.

Gryf Wejherowo – Wisła Puławy 1:0 (0:0)

Bramka: 61′ Ł.Nadolski

GRYF: 1. Dawid Leleń – 3. Przemysław Kamiński, 5. Krzysztof Wicki, 6. Jan Sobociński, 11. Mateusz Goerke – 8. Paweł Wojowski, 4. Łukasz Nadolski, 15. Piotr Kołc, 20. Michał Ciarkowski, 7. Paweł Brzuzy – 21. Paweł Czychowski (46, 22. Piotr Okuniewicz)

Wisła: 1. Sebastian Madejski – 2. Piotr Żemło, 18. Jakub Poznański, 4. Mateusz Pielach – 16. Tomasz Sedlewski, 9. Sylwester Patejuk (68, 10. Irakli Meschia), 20. Arkadiusz Maksymiuk, 8. Kacper Szymankiewicz, 15. Robert Hirsz (62, 14. Michał Kobiałka), 11. Dawid Pożak (46, 13. Piotr Zmorzyński) – 3. Alen Ploj