Kapitalna, historyczna już runda zakończona zwycięstwem!

Mimo zapewnienia sobie utrzymania w zeszłym tygodniu, gryfici podeszli bardzo dobrze do ostatniego spotkania i mimo kilku roszad w składzie, ograli w Stargardzie Błękitnych, przez co zakończyli sezon na bardzo wysokim 9. miejscu w tabeli. Runda rewanżowa była dla żółto-czarnych rekordowa, bowiem zdobyli w niej aż 33 punkty (o dwadzieścia więcej niż jesienią; rozgrywając dwa mecze mniej), dzięki czemu WKS, razem z Garbarnią, był najlepiej punktującą drużyną drugiej części sezonu. W finalnym rozrachunku, wejherowianie uplasowali się na trzeciej pozycji względem spotkań wyjazdowych oraz na…trzeciej pozycji od końca, jeśli pod uwagę wzięlibyśmy jedynie mecze domowe.

Dzięki temu zwycięstwu i znalezieniu się w pierwszej dziesiątce II ligi, w ramach nowych przepisów, wejherowianie przyszłe rozgrywki Pucharu Polski rozpoczną od 1/32 finału a nie od rundy wstępnej.

Do Stargardu pojechała bardzo liczna grupa żółto-czarnych kibiców, która już w 11. minucie miała powody do radości. Dobrą, kombinacyjną akcję pewnie wykończył Paweł Czychowski, którego bramka przed tygodniem, dała upragnione utrzymanie na tym szczeblu piłkarskim. Jednak już kilkanaście minut później, po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez jednego z graczy trenera Szymkowicza, pewnym egzekutorem „jedenastki” został Patryk Skórecki. Przed końcem pierwszej połowy, podobnego zagrania doświadczyliśmy w szesnastce gospodarzy a tym razem piłkę pewnie do siatki skierował Krzysztof Wicki, dając Gryfowi prowadzenie. W drugiej odsłonie spotkania byliśmy świadkami jeszcze dwóch trafień. Najpierw wynik podwyższył Paweł Brzuzy, a następnie na 2:3 bramkę zdobył przepięknym trafieniem Wojciech Fadecki. Pod koniec spotkania piłkarze utworzyli jeszcze szpaler na boisku, żegnając w ten sposób swojego wieloletniego, bardzo zasłużonego bramkarza – Marka Ufnala.

W meczu udziału nie wziął kapitan wejherowian, Piotr Kołc (pauza za nadmiar żółtych kartek). Mogliśmy po dłuższym czasie ujrzeć Jacka Wicona, Mikołaja Gabora czy Macieja Koziarę. Na ostatnie minuty do gry desygnowany został Fabian Kątny, wejherowski wychowanek, dla którego był to debiut w oficjalnych seniorskich rozgrywakach.

WKS zakończył II ligę w sezonie 2017/2018 na 9.miejscu. W 34 spotkaniach zdobył 46 „oczek”, 12 razy wygrywał, 10-krotnie remisował oraz 12 razy doznał porażki. Żółto-czarni zdobyli łącznie 42 bramki, a 46 stracili.

Przyszły sezon rozpocznie się w weekend 21/22 lipca.

Błękitni Stargard – Gryf Wejherowo 2:3 (1:2)

Bramki: 25′ P.Skórecki (rzut karny), 78′ W.Fadecki – 11′ P.Czychowski, 42′ Krzysztof Wicki (rzut karny), 70′ P.Brzuzy

żółte kartki: Burzyński – Czychowski

Błękitni: 1. Marek Ufnal (82, 33. Marcel Skwirut) – 13. Karol Orłowski, 11. Patryk Burzyński, 7. Maciej Liśkiewicz, 24. Rafał Gutowski – 18. Wojciech Fadecki, 16. Gracjan Jaroch (46, 20. Michał Magnuski), 10. Patryk Skórecki, 26. Patryk Włóka (64, 9. Konrad Prawucki), 5. Bartłomiej Zdunek (56, 3. Bartosz Sitkowski) – 27. Mateusz Węsierski

GRYF: 1. Dawid Leleń – 7. Paweł Brzuzy, 19. Grzegorz Gulczyński, 5. Krzysztof Wicki, 11. Mateusz Goerke – 17. Mikołaj Gabor (86, 14. Fabian Kątny), 13. Maciej Koziara (73, 8. Paweł Wojowski), 4. Łukasz Nadolski, 10. Jacek Wicon, 9. Rafał Maciejewski – 21. Paweł Czychowski