Kadra nabiera kształtów

Damian Lisiecki, który w minionych rozgrywkach zanotował trzynaście występów (dwanaście w wyjściowej „jedenastce” a jedenaście pełnych), w dniu swoich 20-tych urodzin, a więc 31-ego lipca br. przedłużył swój kontrakt i w trakcie rozgrywek 2020/21 nadal będzie nosił żółto-czarne barwy. Przypomnijmy, że popularny „Lisu” jest obrońcą, wychowaniem Jedynki Reda, a na Wzgórze trafił w ramach wypożyczenia z gdyńskiej Arki.

 

Z kolei od początku sierpnia, również na bazie wypożyczenia z Arki, zawodnikiem Gryfa został Norbert Hołtyn. Ten 22-letni napastnik związał się z klubem roczną umową. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w juniorach Sadownika Waganiec, skąd trafił do juniorów Arki a następnie drugiego zespołu. Miniony sezon spędził w II-ligowej Bytovii Bytów, dla której rozegrał dwadzieścia jeden spotkań (dwa w PP), w których zdobył dwie bramki.

 

Kacper Wiśniewski to kolejny zawodnik wypożyczony z żółto-niebieskiej części Gdyni, który nadchodzące rozgrywki spędzi na Wzgórzu Wolności. Ten utalentowany boczny obrońca lub pomocnik urodził się 1-ego lutego 2001 roku. W 2018 roku był powołany na konsultację szkoleniową do reprezentacji Polski do lat 18 przez ówczesnego trenera Wojciecha Tomaszowskiego. Ostatnie dwa sezony to występy w juniorach oraz rezerwach gdyńskiego klubu (m.in. sześć występów i dwie bramki w IV lidze w sezonie 2019/20).

 

Ostatnim graczem, który w zeszłym tygodniu zasilił żółto-czarne szeregi, jest dobrze pamiętany 25-letni środkowy pomocnik, Przemysław Czerwiński, który reprezentował barwy naszego klubu w sezonie 2016/17, wyraźnie pomagając drużynie utrzymać się w II-ligowym gronie. W trakcie tamtej kampanii uzbierał dwadzieścia pięć występów, w trakcie których zanotował trzy trafienia. W minionych rozgrywkach reprezentował Kotwicę Kołobrzeg, dla której rozegrał dziesięć spotkań w III lidze. Jego umowa została również zawarta na okres jednego roku.

 

Wszystkich graczy serdecznie witamy i życzymy zdrowia oraz powodzenia!