Juniorzy grają w turniejach halowych (aktualizacja)

Czas po ligowych rozgrywkach przeznaczony jest głównie na odpoczynek oraz regenerację. Jednak młodzieżowe żółto-czarne zespoły regularnie biorą udział w różnego rodzaju turniejach. Poniżej relacja z ostatnich wydarzeń oraz zapowiedź przyszłych.
 
Junior A/Junior B:
„W dniach 02/03 grudnia odbywał się turniej Kaszub Cup. Wystąpiło w nim 18 drużyn z rocznika 2001/2002. Drużyna Gryfa Wejherowo w składzie: bramkarz Robert Wika, Bartosz Neumiller, Oskar Tabisz, Karol Baranowski, Mikołaj Otrocki, Maksymilian Gwizdalski, Kacper Czaja, Dawid Pilarski, Daniel Kwidziński, zajęła w tym turnieju 3. miejsce. Turniej był rozgrywany w systemie grupowym (po 6 drużyn w grupie), mecze każdy z każdym. Po pierwszym dniu wyszliśmy z grupy z 1. miejsca i awansowaliśmy do najlepszej szóstki. Po znakomitym starcie i wygraniu wszystkich pięciu spotkań w wysokim stylu, drugiego dnia było już trochę gorzej: 1 porażka, 2 remisy i 2 zwycięstwa wystarczyły jedynie na zajęcie 3. miejsca. Warto odnotować, iż najlepszym strzelcem całego turnieju został Karol Baranowski z 11 trafieniami na koncie.”
 
 
Trampkarz C1-CLJ:
Zawodnicy w przyszły weekend 16/17 grudnia zagrają również w turnieju Kaszub Cup w Luzinie.
 
Trampkarz C2:
 „10-ego grudnia rocznik 2004 prowadzony przez trenerów Albeckiego i Szymańskiego wziął udział w turnieju Cisowa Cup 2017 na zaproszenie byłego trenera m.in. seniorskiej drużyny Gryfa – Dariusza Mierzejewskiego. W turnieju wzięło udział 12 zespołów podzielonych na cztery grupy. W pierwszym spotkaniu wejherowianie przegrali z zespołem Arka I Gdynia 0:2, a następnie pokonali, prowadzonego przez niezwykle sympatycznego trenera Andrzeja Zawadzkiego, Lidera Dębogórze 3:0 (bramki: dwie Puczydlowski, Pawłowski (z karnego). Mecz w walce o miejsca 1.-8. żółto-czarni wygrali 3:1 z gospodarzami turnieju Cisową Gdynia (Czaja, Laskowski, Puczydlowski). W półfinale drużyna przegrała z Arką II 1:2 (Leja), a bramkę straciła pechowo na 15 sekund przed końcem meczu. W boju o 3. miejsce przyszło zmierzyć się ponownie z drużyną Arki I. Spotkanie było pełne emocji i zakończyło się remisem 1:1 (Dymarczyk). W karnych niestety ponownie górą byli gdynianie – pierwszego karnego, co prawda, żółto-niebiescy przestrzelili, u nas nie trafił Czaja , następnie celnie trafił zawodnik Arki, a u nas nie zdobył bramki Pawłowski, co oznaczało, że koniec końców zajęliśmy najbardziej pechową, 4. lokatę w turnieju. Na pewno nie można odmówić zaangażowania i serca włożonego w grę naszym zawodnikom. Byliśmy bardzo blisko, żeby powalczyć o miejsce na podium, jednak i tak było to mile spędzona niedziela wielkimi emocjami podczas każdego starcia.

Gryfici wystąpili w składzie: M.Pawłowski – D.Bluma, K.Karbownik, J.Rompa, P.Czaja, S.Marszała, D.Leja, M.Puczydłowski, K.Laskowski, K.Dymarczyk.”
 
Rocznik 2004 wystąpi jeszcze:
– 06 stycznia 2018 r. w Gniewinie – Stolem Cup (dwa zespoły);
– prawdopodobnie 17/18 lutego 2018 r. w Gdyni Dąbrowa na hali pneumatycznej (Gdynia Cup).
 
Młodzik D2:
26-27.11 br. : „W miniony weekend wzięliśmy udział w bardzo silnie obsadzonym ogólnopolskim turnieju „Kaszub Cup” dla rocznika 2005. W turnieju łącznie wzięło udział 11 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. Warto zaznaczyć, że był to nasz pierwszy kontakt z parkietem w tym sezonie halowym, biorąc pod uwagę ten fakt nasi chłopcy zostali rzuceni na dość głęboką wodę. Pierwszy dzień niestety nie był dla nas udany, nie udało nam się zdobyć żadnego punktu i brakowało momentów w których potrafiliśmy nawiązać równorzędną walkę. Od pierwszego meczu mieliśmy problem z odpowiednim podejściem i nastawieniem na grę, ze starszym i silniejszym przeciwnikiem. Pierwsze minuty na boisku drugiego dnia pokazały, ze nasi zawodnicy wzięli do siebie uwagi trenerów. Na boisku byliśmy bardziej agresywni, nieustępliwi i co ważne świadomi wykonywanych zadań. Przełożyło się to na większą ilość sytuacji bramkowych i odmienny obraz gry, z ekipami którymi nie potrafiliśmy pierwszego dnia nawiązać kontaktu sromotnie im ulegając. Kolejne spotkania z których nasi chłopcy mogą wyciągnąć bardzo dużo doświadczenia. Cieszy fakt, że kolejny raz mieliśmy okazje zagrać z mocnymi piłkarsko i fizycznie drużynami co nie zawsze ma miejsce. Rywalizacja taka nie tylko zdecydowanie poprawia nasze umiejętności czysto piłkarskie, ale wymusza u nas zostawienie na boisku większej ilości cech wolicjonalnych. Praca nad tymi cechami pozytywnie wpłynie na kształtowanie mentalności, osobowości i charakteru waszych dzieci, które nie tylko przydają się na boisku ale w codziennym życiu. Szczególne podziękowania należą się do rodziców którzy zawsze wspierają kibicują i są z nami na dobre i na złe. Skład Gryfa: Aleks Sokół, Mateusz Borski, Tristan Kowalewski, Sebastian Woś, Kacper Nowak, Dawid Konkol, Łukasz Przekwas, Kacper Pozański, Maciej Biliński, Joachim Plotzki.”
 
2-3.12 br. : „Za nami turniej – Gdynia Cup . W turnieju wystąpiła rekordowa liczba zespołów. Aż 30 ekip od sobotniego poranka do niedzieli wieczorem rywalizowało o tytuł najlepszego zespołu w kategorii rocznika 2006, w tym dwa nasze zespoły. Nasza drużyna B po sobotnich meczach zajęła w grupie 3. miejsce, chociaż do zajęcia pierwszego zabrakło niewiele a mianowicie 1 punkt. Niestety mecze turniejowe mają to do siebie, że każdy mecz decydować może o pozycji w końcowej klasyfikacji. 3. miejsce w grupie uprawniało nas do rywalizacji o miejsca 13.-18. w klasyfikacji generalne. Po sobotnich niezłych meczach (2 zwycięstwa, remis i porażka), niedziela była już słabsza w naszym wykonaniu i ostatecznie zajęliśmy 18. lokatę. Nasza drużyna A od początku turnieju spisywała się bardzo dobrze, szczególnie mecze sobotnie były emocjonujące a co najważniejsze pod naszą kontrolą, chociaż minusem była skuteczność naszych zawodników. 6 zwycięstw w drodze do finału z jedną straconą bramką, trzeba uznać za bardzo dobry wynik. W finale turnieju spotkaliśmy się z Lechią Gdańsk, która okazała się lepsza wygrywając 2:0. W tym finale widać już było oznaki zmęczenia zawodników, ale i tak chwała chłopakom za postawę.”
 
Trenerzy z rocznika 2006 mają ponadto w planach:
– 06/08 stycznia 2018 r. turniej Kaszub Cup w Luzinie, gdzie wystawione zostaną dwa zespoły,
– 14 stycznia Lotos Griffin Cup w Bojanie (jeden zespół),
– 20/21 stycznie Wejher Cup w Wejherowie (dwa zespoły).