Jedna z wielu…walka o „sześć punktów”

Już jutro, o godzinie 13:00 na stadionie w Stargardzie, gryfici rozegrają niezwykle ważny mecz w kontekście utrzymania II ligi w Wejherowie. Ich przeciwnikiem będą Błękitni, którzy plasują się trzy miejsca niżej od żółto-czarnych (mają na koncie dwa punkty mniej), na 15. lokacie, otwierającej strefę spadkową.

W szóstym z kolei, drugoligowym sezonie Błęktini zdobyli 24 punkty (7-3-12) przy bilansie bramkowym 25-40. Zdecydowanie lepiej prezentują się na własnym boisku, na którym zdobyli 15 „oczek”. Najlepszym strzelcem drużyny jest Przemysław Brzeziański, zdobywca pięciu bramek.

Zarówno jedni, jak i drudzy, przyzwyczaili nas, że w trakcie okienek transferowych nie robią gwałtownych ruchów i jedynie uzupełniają braki kadrowe, przede wszystkim ze względu na ograniczony budżet. Zarząd WKS-u z pewnością liczy na Łukasza Pietronia, dla którego będzie to już kolejny epizod na Wzgórzu Wolności.

Dużym zaskoczeniem i wielką satysfakcją dla lokalnych kibiców jest z pewnością pojawienie się w kadrze meczowej młodego bramkarza, wychowanka WKS-u, Roberta Wiki.

W pierwszych spotkaniach po zimowej przerwie oba zespoły doznały ligowych porażek. Błękitni, co prawda przegrywali do przerwy w Boguchwale ze Stalą Stalowa Wola 0:2, jednak po parunastu minutach doprowadzili do wyrównania. Jednak gospodarze wykazali się lepszą skutecznością i ostatecznie wygrali 4:2. Z kolei Gryf uległ na własnym obiekcie Widzewowi Łódź 1:2. Oba zespoły stworzyły sobie kilka sytuacji podbramkowych, jednak to beniaminek zgarnął komplet punktów i osiadł na pozycji lidera drugoligowej tabeli.

Jesienne spotkanie obu drużyn zakończyło się wygraną Gryfa po trafieniach Wickiego i Koziary w końcówce spotkania. W ostatnich pięciu spotkaniach pomiędzy WKS-em a Błękitnymi, trzykrotnie górą byli Ci pierwsi, a dwukrotnie wygrywał zespół ze Stargardu. Z kolei ostatnie dwa ligowe mecze rozgrywane w Stargardzie zakończyły się kolejno zwycięstwem gospodarzy 6:1 (19-ego listopada 2016 roku) a później przyjezdnych 3:2 (2-ego czerwca 2018 roku).

23. kolejka II ligi w sezonie 2018/2019     Błękitni Stargard – WKS Gryf Wejherowo     9 marca br. (sobota) godz. 13:00 stadion przy ul. Ceglanej 1, 73-110 Stargard