Innowacyjna metoda terapii i odnowy biologicznej – floating

W dniu wczorajszym nasz były zawodnik (obecnie trener grup młodzieżowych i zawodnik IV-ligowej Pogoni Lębork), Maciej Szymański, „przetestował” jeden z nielicznych gabinetów spa w naszym kraju, który oferuje zabieg o nazwie „floating”.

Five Senses float • spa znajduje się w Gdańsku przy ul. Kamila Cypriana Norwida 4 (Osiedle Garnizon). Można się do niego bardzo szybko dostać z peronów SKM: Zaspa (ok. 10 minut drogi) oraz Wrzeszcz (15-20 minut).

Gabinet prowadzony przed dwóch młodych terapeutów Karola Nowińskiego oraz Patryka Sidora (wieloletni zawodnik Cartusii Kartuzy), poza klasycznymi zabiegami (masaże, zabiegi pielęgnujące na ciało) wprowadził rzadko jeszcze spotykaną metodę terapii jaką jest floating, czyli „terapię unoszenia się na wodzie, wcześniej znaną jako deprywacja sensoryczna, a obecnie jako terapia ograniczenia bodźców środowiskowych (z ang. REST – Restricted Environmental Stimulation Therapy)”. W przyszłości planowane jest również rozpoczęcie programu żywieniowego na bazie współpracy z dietetyk Wiolettą Ciemieniewską.

Nasz trener scharakteryzował cały ten proces: „po wypełnieniu ankiety, pytającej m.in. o stan naszego organizmu (choroby, schorzenia, itp.) terapeuta zaprasza nas do jednego z pomieszczeń, w którym znajduje się prysznic, toaleta, miejsce na przebranie się oraz kabina zabiegowa. Po krótkim wprowadzeniu, nie tyle zanurzamy swoje ciało w wodzie, co „dryfujemy” na niej, przez co odczuwamy niejako stan nieważkości, bez jakichkolwiek zakłóceń. Polecałbym ten zabieg wszystkim sportowcom, młodszym i starszym, a także pozostałym osobom, gdyż jest to moim zdaniem, uzupełnienie typowej odnowy biologicznej, a także olbrzymi relaks i odpoczynek, nie tylko dla ciała, ale również dla umysłu”.

 

Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo na oficjalnej stronie www gabinetu TUTAJ oraz na profilu na portalu Facebook TUTAJ.