Inauguracja u siebie z beniaminkiem

Jutro o godzinie 16:00 wejherowianie przedstawią się w tym sezonie po raz pierwszy własnej publice w starciu z beniaminkiem, GKS-em 1962 Jastrzębie.

W pierwszych spotkaniach tego sezonu, gryfici zremisowali na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 1:1 (bramkę z rzutu karnego zdobył Łukasz Nadolski), a GKS bardzo wysoko, bo aż 5:1 (bramki Szczepana, Aliego, Gancarczyka, Jadacha i Caniboła) pokonał spadkowicza z I ligi MKS Kluczbork i został pierwszy liderem rozgrywek II ligi w sezonie 2017/2018:

Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza zostali mistrzami III grupy w III lidze z punktem przewagi nad Ruchem Zdzieszowice. W całym sezonie zanotowali jedynie 4 porażki (20 zwycięstw, 10 remisów) i stracili zaledwie 29 bramek (przy 72 strzelonych). Najlepszym strzelcem zespołu, jak i całych rozgrywek został doświadczony Wojciech Caniboł, który zanotował 19 trafień, o dwie więcej niż drugi w klasyfikacji kolega z zespołu – Daniel Szczepan.

W zespole próżno szukać zawodników z przeszłością piłkarską na wysokich szczeblach, za to jest to bardzo młoda i ambitna grupa ludzi ze średnią wieku 23 lat.

W trakcie letnich przygotowań GKS rozegrał cztery gry kontrolne:

  • Pniówek Pawłowice Śląskie 4:1 (bramki: Szczepan, Gancarczyk, Gaszka, Tront),
  • Zagłębie Sosnowiec 0:2,
  • Karpaty Lwów (juniorzy) 1:3 (zawodnik testowany),
  • Rekord Bielsko-Biała 6:1 (trzy Szczepan, dwie Caniboł, Ali).

Ruchy transferowe prezentowały się następująco:

  • przybyli: Rafał Adamek, Krzysztof Gancarczyk, Bartosz Semeniuk, Szymon Stach, Bartosz Szelong,
  • odeszli: Adrian Kopacz, Krzysztof Suchecki, Jakub Świerczek.

Z czego jeszcze Szymon Stach został zakontraktowany dwa dni temu – pomocnik o statusie młodzieżowca (urodzony w 1998 roku) w zeszłym sezonie był zawodnikiem Olimpii Grudziądz.

W szeregach Gryfa z pewnością nie zobaczymy Przemysława Kamińskiego (pauza za czerwoną kartkę) oraz Dawida Lelenia (kontuzja). Z ostatniego treningu z urazem zszedł również Wiesław Ferra.

Sędzią tego spotkania będzie pan Tomasz Marciniak (brat Szymona). Niespełna 33-letni arbiter z Płocka w tym sezonie prowadził mecz I rundy Pucharu Polski Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Olimpia Grudziądz. Z kolei w poprzednich rozgrywkach prowadził trzy spotkania I ligi oraz osiem spotkań drugoligowych (pokazał 36 żółtych kartek, 1 czerwoną i podyktował 3 rzuty karne) – w tymł dwa spotkania Gryfa: w 4. kolejce przegrany mecz 1:4 w Częstochowie z Rakowem oraz w 27. kolejce wygrane spotkanie 4:1 w Wejherowie z GKS-em Bełchatów.