Gryfici pomagali Kasi w znalezieniu dawcy! (zdjęcia)

W minioną sobotę, 20-ego maja, w trakcie trwania imprezy „Wejherowo Biega” trójka żółto-czarnych piłkarzy: Marcin Kalkowski, Przemysław Czerwiński oraz Paweł Czychowski, zachęcała mieszkańców Wejherowa do pomocy Kasi, która poszukuje dawcy szpiku.

Na portalu Facebook u jednej z organizatorek akcji możemy przeczytać:

„Udało nam się pozyskać 176 nowych potencjalnych dawców szpiku! Akcja już się odbyła, ale rejestracja online na www.dkms.pl wciąż trwa! Można otrzymać listownie pakiet rejestracyjny, zrobić wymaz i odesłać próbki do fundacji. Ten jeden list ma moc ratowania życia, a niestety świadomość społeczna wciąż jest niewielka. W 80% przypadków pozyskanie komórek macierzystych odbywa się za pomocą dwóch wkłuć w ręce. Pobierana z jednej ręki krew trafia do specjalistycznej maszyny filtrującej komórki macierzyste i „wraca” wkłuciem do drugiej ręki. W wyjątkowych sytuacjach, lekarz może zadecydować o pobraniu szpiku z talerza kości biodrowej. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Powszechne przekonanie o tym, że szpik pobierany jest z kręgosłupa to fałszywy i szkodliwy mit! Jeśli jeszcze nie jesteś w bazie, masz 18-55 lat i dobre zdrowie – nie zwlekaj. Warto pomagać!

Przypomnijmy sylwetkę Kasi:

„Cześć, mam na imię Kasia. Mam 27 lat, cudownego męża Andrzeja i synka Tymka. Uwielbiam sport, czytanie książek, skończyłam farmację, która od zawsze mnie pasjonowała.

Wszystko układało się niemal idealnie do czasu, gdy usłyszałam diagnozę, która przewróciła moje życie do góry nogami. W 7 miesiącu ciąży dowiedziałam się, że mam nowotwór złośliwy – chłoniak limfoblastyczny. Na szczęście Tymek urodził się zdrowy i to daje mi siłę do walki. Nie chce się poddawać i się nie poddam – mam wokół siebie bliskich i przyjaciół, którzy dają mi siłę. Mam teraz wszystko czego potrzeba, a do szczęścia brakuje mi tylko jednego – zgodnego Dawcy!

Ty również możesz pomóc Kasi rejestrując się jako potencjalny Dawca krwiotwórczych komórek macierzystych. Podaruj jej i innym potrzebującym szansę na życie, które tak bardzo kochają!”

 

Tych, którzy jeszcze nie zarejestrowali się w bazie DKMS gorąco do tego zapraszamy! Tak niewiele potrzeba, aby pomóc drugiej osobie!