Gryfici nadal bez zwycięstwa w lidze, tym razem lepsza Olimpia Elbląg

Podopieczni trenera Łukasza Kowalskiego w meczu 9. kolejki II ligi musieli uznać wyższość swoich rywali przegrywając z Olimpią Elbląg. Mimo prowadzenia zdobytego na początku meczu, żółto – czarni przegrali 1:4.

– Graliśmy na ciężkim terenie. W pierwszej połowie było naprawdę groźnie. Mogliśmy strzelić, ale i stracić bramkę. Mecz był bardzo energiczny, oba zespoły stworzyły sobie dużo podbramkowych sytuacji – mówił na pomeczowej konferencji prasowej Adam Nocoń, trener Olimpii Elbląg.

Wynik niedzielnego meczu spotkania nie poprawił sytuacji wejherowian w tabeli II ligi. Gryfici nadal zajmują ostatnie miejsce, a już w najbliższy piątek zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.
– Potrzebujemy jeszcze dwóch, trzech ludzi, którzy ten ciężar wezmą na siebie. Po części brał go Maksymilian Hebel, ale to za mało. To jest młoda drużyna, w której coś nie trybi. Mam swoje spostrzeżenia, ale to już Państwu pozostawiam do oceny – takimi słowami skomentował niedzielny Mecz trener Kowalski.

Dodajmy, że to już siódmy sezon Gryfa Wejherowo na drugoligowym szczeblu. W tym trwającym żółto-czarni zanotowali najgorszy początek rozgrywek w swojej historii. Po 9. kolejkach są na ostatnim miejscu z dorobkiem tylko dwóch punktów. Tak źle nigdy nie było, bo w poprzednich sezonach gryfici – analizując pierwsze dziewięć spotkań – mieli na swoim koncie od siedmiu do dwunastu „oczek” i zajmowali lokaty od 8 do 15 – przypomina Tomasz Smuga z Dziennika Bałtyckiego.

 

We wtorek 24 września o 15:30 czeka zawodników ze Wzgórza Wolności pojedynek w 1/32 Totolotek Pucharu Polski z drużyną z Ekstraklasy, Lechią Gdańsk.

Przedsprzedaż biletów na to spotkanie od najbliższej środy (18.09) do piątku (20.09) od godziny 15:00 do 19:00 w siedzibie Klubu. Cena biletu to 50 złotych.

Organizatorzy na bieżąco będą informowali o szczegółach tego spotkania.