Gryfici nadal bez wygranej (II liga)

Po 4. kolejce spotkań żółto-czarni nadal na koncie mają zaledwie jeden punkt. Tym razem silniejsza okazała się Resovia Rzeszów, który po tym zwycięstwie awansowała na pozycję lidera tabeli II ligi.

Mecz był żywy, obie drużyny atakowały, nie brakowało sytuacji podbramkowych. Gryfici w pierwszej odsłonie meczu byli dłużej przy piłce, a kilkukrotnie dobrze odnajdywał się Maksymilian Hebel, który starał się zagrozić golkiperowi przeciwników. W 10. minucie był bardzo blisko, kiedy to po dłuższym podanie przyjął piłkę klatką piersiową i z prostego podbicia uderzył tuż nad bramką. W odpowiedzi po kilku chwilach przyjezdni obili poprzeczkę bramki Lelenia. Niestety na przerwę w lepszych humorach schodzili rzeszowianie, gdyż w 39. minucie w polu karnym odnalazł się Feret, który mocnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził gości na prowadzenie.

Na drugą odsłonę meczu trener Kowalski posłał do boju Peka oraz Majewskiego, jednak obraz gry nie uległ zmianie a po paru minutach Świderski dostawił nogę w polu karnym i było 2:0 dla Resovii. Mecz się nieco wyrównał, przyjezdni grali spokojnie i rozważnie, a żółto-czarni starali się przedostać pod bramkę Daniela. Niestety w 64. minucie Koprowski sfaulował w polu karnym gracza z Rzeszowa a pięknym trafieniem z „jedenastki” a la Panenka popisał się Radulj, który ustalił wynik spotkania.

Gryfici spadli na przedostatnie miejsce w tabeli, a Resovia wskoczyła na czoło klasyfikacji z 10 punktami na koncie.

Po wielu przetasowaniach w wyjściowym składzie cieszy ponowna obecność wejherowianina Kacpra Małolepszego, który zagrał poprawne spotkanie oraz pojawienie się na placu gry Daniela Kwidzińskiego, wychowanka z rocznika 2001.

W dalszym ciągu do zdrowia dochodzi Kamil Kankowski, który nabawił się urazu w meczu pucharowym z Siarką.

Kolejny mecz już w najbliższą środę, 21-ego sierpnia, kiedy to wejherowianie pojadą do Pruszkowa na mecz ze Zniczem. Początek spotkania o godzinie 19:00.

Gryf Wejherowo – Resovia Rzeszów 0:3 (0:1)

Bramki: 39′ S.Feret, 50′ D.Świderski, 64′ K.Radulj (rzut karny)

żółte kartki: Goerke, Sikorski, Majewski – Mikulec, Geniec

GRYF: 1. Dawid Leleń – 11. Mateusz Goerke, 4. Tomasz Wojcinowicz, 5. Oskar Koprowski, 13. Mariusz Sławek – 19. Filip Szewczyk (69, 8. Daniel Kwidziński), 2. Igor Biedrzycki, 7. Maciej Prusinowski (46, 7. Jakub Pek), 22. Kacper Małolepszy (46, 9. Mateusz Majewski), 10. Maksymilian Hebel (73, 6. Oskar Sikorski) – 14. Paweł Czychowski

Resovia: 1. Wojciech Daniel – 23. Mateusz Geniec (46, 24. Szymon Hajduk), 5. Dawid Kubowicz, 33. Sebastian Zalepa, 4. Rafał Mikulec – 99. Szymon Feret, 8. Konrad Domoń, 20. Grzegorz Płatek (68, 20. Dariusz Frankiewicz), 17. Kamil Radulj, 22. Serhij Krykun (46, 6. Radosław Adamski) – 94. Daniel Świderski (94, 9. Karol Twardowski)