Gryf z dotacją od miasta! (źródło GWE24.pl) media/wideo

Umowę na dofinansowanie kwotą w wysokości 200 tys. zł przekazał dziś prezydent Wejherowa prezesowi Wejherowskiego Klubu Sportowego Gryf. Krzysztof Hildebrandt zapowiedział, że postara się wygospodarować kolejne pieniądze jeszcze w tym roku.

Podczas specjalnie zorganizowanej konferencji, Piotr Waga, prezes WKS Gryf Wejherowo, odebrał od Krzysztofa Hildebrandta, prezydenta miasta, umowę opiewającą na 200 tys. zł. Na mocy dokumentu te pieniądze, pochodzące z budżetu miejskiego, zasilą kasę piłkarskiego klubu, co umożliwi sportowcom grę w II lidze.

Prezes Waga podkreśla, że rozgrywki II-ligowe to dla klubu spore wydatki. Jak szacuje – na cały sezon potrzebne jest ok. 1,2 mln zł. Na te wydatki składają się pensje piłkarzy, stroje, wyjazdy na spotkania, utrzymanie własnych obiektów sportowych, stroje dla zawodników i wiele innych.

Przypomnijmy, że to, iż klub otrzyma dotację z budżetu miejskiego, zadeklarował w czerwcu prezydent. Zapewnił wówczas, że „poszuka pieniędzy w budżecie” – umowa jest wynikiem tej obietnicy. Warto jednak dodać, że klub prosił o kwotę dwa razy większą. Podczas wręczania umowy prezydent zapewnił zatem, że piłkarze mogą liczyć na kolejne pieniądze jeszcze w tym roku.

Przekazane dziś środki są przeznaczone na ogólną działalność klubu, jednak w ramach tej działalności piłkarze zobowiązali się do promowania miasta.

Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa:

– To już kolejne środki, bo wcześniej przekazaliśmy 100 tys. zł, a jeszcze wcześniej pieniądze na szkolenie młodzieży. Ta umowa opiewa na kwotę 200 tys. zł, ale z możliwością – jeżeli znajdę w budżecie kolejne 200 tys. zł – udzielenia dalszego wsparcia. Jeżeli współpraca będzie się dobrze układać to klub w tym roku otrzyma ok. 0,5 mln zł, co zagwarantuje funkcjonowanie w II lidze. Oczywiście czekamy na osiągnięcia – niech zawodnicy grają jak najlepiej, niech zwyciężają, niech dają nam satysfakcję, a my cieszmy się z tego, że mamy dobrze rozwijający się sport w Wejherowie. Pamiętajmy też, że każda dobra gra, każdy sukces, to promocja dla naszego miasta.

Piotr Waga, prezes WKS Gryf Wejherowo:

– Długo czekaliśmy na to, cieszę się, że w końcu współpraca z miastem bardzo dobrze się układa. Wystąpiłem z prośbą o dofinansowanie dla klubu z budżetu miasta, ponieważ inaczej nie udałoby nam się sfinansować rozgrywek w II lidze. Byłem pełen optymizmu i – jak widać – słusznie. Staramy się oczywiście sami zdobywać pieniądze, szukamy sponsorów. Ale potrzeb jest naprawdę bardzo dużo. Otrzymane pieniądze nie zostaną więc wykorzystane na jeden cel. Z najważniejszych potrzeb mogę wymienić wymianę strojów (z reklamami miasta), wymianę krzesełek, utrzymanie zawodników, treningi, mecze wyjazdowe itd. My ze swojej strony będziemy się starać promować Wejherowo i pokazywać nasze miasto z jak najlepszej strony.

Wejherowo.pl: Mocne wsparcie Gryfa przez miasto (+wideo) LINK ! KLIKNIJ !

Telewizja TTM: Gryf chude lata ma za sobą. Kolejna dotacja na koncie klubu.LINK ! KLIKNIJ !

Nadmorski24.pl:  Gryf Wejherowo ze wsparciem od miasta LINK ! KLIKNIJ !