Garbarnia Kraków w Nice I lidze

Kapitalny był to sezon dla drugoligowych beniaminków. Trzy zespoły na cztery poszły za ciosem i awansowały do I ligi (spadek zanotowała jedynie Gwardia Koszalin). Wcześniej awans w sezonie regularnym wywalczyły sobie GKS 1962 Jastrzębie oraz ŁKS Łódź a teraz do tego grona dołączyła Garbarnia Kraków, która pokonała w dwumeczu Pogoń Siedlce.

W pierwszym spotkaniu, które odbyło się przed paroma dniami, padł remis 1:1, mimo, że gospodarze długo prowadzili po bramce Kiebzaka. Jednak w ostatnim kwadransie bramkę wyrównującą zdobył Paluchowski.

We wczorajszym rewanżu (bardzo agresywnym, sędzia pokazał aż 11 żółtych kartek), krakowianie również prowadzili do przerwy po trafieniu Wójcika. Niezawodny w tym sezonie kapitan Garbarni Krzysztof Kalemba w 80. minucie podwyższył wynik, a gospodarzy było jedynie stać na bramkę honorową autorstwa Świerblewskiego.

Tym samym do II ligi spadły drużyny: Górnika Łęczna, Ruchu Chorzów, Olimpii Grudziądz i właśnie Pogoni Siedlce.

Garbarnia Kraków – Pogoń Siedlce 1:1 (1:0)
Bramki: 20′ S.Kiebzak – 78′ A.Paluchowski

Pogoń Siedlce – Garbarnia Kraków 1:2 (0:1)
Bramki: 87′ D.Świerblewski – 45′ F.Wójcik, 80′ K.Kalemba

Sylwetka Garbarni Kraków:
– mistrzostwo Polski – 1931,
– wicemistrzostwo Polski – 1929,
– 15 sezonów w ekstraklasie,
– bilans: 315 meczów – 121 zwycięstw – 64 remisy – 130 porażek – bramki 561-561,
– ostatni raz w ekstraklasie Garbarnia grała w sezonie 1956,
– 20 sezonów w drugiej lidze (obecnie I liga),
– bilans: 531 meczów – 202 zwycięstwa – 137 remisów – 192 porażki – bramki 721-652,
– ostatni raz na drugim szczeblu rozgrywkowym Garbarnia grała w sezonie 1973/74.