Dzisiaj o komplet punktów w Zambrowie

Już w piątek o godzinie 17:30 na boisko stadionu przy ul. Wyszyńskiego w Zambrowie wybiegną „jedenastki” lokalnej Olimpii oraz wejherowskiego Gryfa, aby powalczyć o trzy punkty w ramach 2. kolejki spotkań w II lidze.

Olimpia swoje przygotowania rozpoczęła 27 czerwca, jednak od tamtego momentu rozegrała jedynie trzy mecze kontrolne:

  • 02.07 Tęcza Łyse 5:0 (bramki: Hryszko, Drażba, P.Jastrzębski dwie, M.Jastrzębski),
  • 06.07 MKS Ełk 4:2 (Szerszeń, Świderski, Drażba, Buzun),
  • 09.07 Stomil Olsztyn 1:3 (Biel).

Zmiana nastąpiła u nich przede wszystkim na stanowisku trenerskim – od 16 czerwca funkcję pierwszego trenera sprawuje Zbigniew Kaczmarek. Urodzony w 1962 r. w Lęborku szkoleniowiec, swoje kroki jako zawodnik stawiał w Stoczniowcu Gdańsk, z którego przeszedł do Legii Warszawa, gdzie rozegrał ponad 200 spotkań, zdobywając w nich 9 bramek. Następnie występował w klubach francuskich: AJ Auxerre, EA Guingamp i AC Ajaccio. Karierę piłkarską zakończył w Lechii/Polonii Gdańsk a później już jako trener prowadził m.in. Arkę Gdynia, Stomil Olsztyn czy Wigry Suwałki.

Ekipa z Zambrowa poczyniła pewne zmiany w okienku transferowym, jednak jak podaje portal 90minut.pl w ich kadrze znajduje się obecnie 14 pomocników, 3 bramkarzy, 3 napastników i zaledwie dwóch nominalnych obrońców!

Zambrowianie swoje pierwsze spotkanie ligowe w tym sezonie przegrali 0:2 w Bełchatowie z tamtejszym GKS-em po dwóch bramkach Marcina Krzywickiego:

Olimpia w sezonie 2015/2016 zajęła 14. lokatę z dorobkiem 37 punktów (9-10-15, bramki 37-54) i do ostatnich kolejek walczyła o ligowy byt. Ich najlepszym strzelcem był wówczas Michał Twardowski (w przeszłości również zawodnika WKS-u), który zdobył 7 bramek. Jednak przed tym sezonem zasilił on szeregi III-ligowca Finishparkiet Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie.

 

Sędzią tego spotkania będzie pan Piotr Łęgosz – 31-latek z Włocławka, który w zeszłym sezonie gwizdał w meczu Gryfa z Radomiakiem w Wejherowie (0:1).