Dwójka nowych graczy w ekipie trenera Kotasa

Dwóch pomocników wzmocniło szeregi wejherowian w walce o utrzymanie II-ligowego bytu.

Fabian Kątny dzięki swojej dobrej postawie w rozgrywkach juniorskich (podopieczny trenera Tomasza Kotwicy, a wcześniej duetu Albecki-Hierasimczyk) został włączony do kadry Jarosława Kotasa. Ten pomocnik jest najmłodszym graczem w szeregach WKS-u, bowiem urodził się 22 września 2000 roku.

Kątny to obok Koszałki (cztery występy w minionej rundzie), Małolepszego (trzy występy) i Solarczyka, kolejny wychowanek Gryfa.

 

Drugi z nich to doświadczony 28-letni, również pomocnik, Michał Ciarkowski. Rundę jesienną spędził on w GKS-ie Bełchatów, dla którego zagrał w 16 spotkaniach (14 ligowych i 2 pucharowe).

Jako junior reprezentował m.in. Lech Poznańa czy Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski. W barwach tej drugiej drużyny zadebiutował w rozgrywkach Ekstraklasy (zdobył z nią Puchar Ligi), a w związku z fuzją klubu z Grodziska z Polonią Warszawa został graczem Czarnych Koszul. Przez dwie rundy (wiosna 2009/2010 i jesień 2010/2011) grał we Flocie Świnoujście, a potem został zawodnikiem Warty Poznań, w której (z wyjątkiem sezonu 2012/2013, kiedy grał w Motorze Lublin) występował do zeszłego lata. (za GWE24.pl)

W Wejherowie Ciarkowski trenował od paru tygodni a w zimowych sparingach zdobył dwie bramki.

Witamy na Wzgórzu i życzymy powodzenia!