Drugi wyjazd z rzędu – tym razem do trenera Pawlaka i jego GKS-u

Po 15. kolejkach II ligi gryfici okupują ostatnie, 18. miejsce (13 punktów) i do swojego sobotniego rywala, 10. w tabeli GKS-u Bełchatów, tracą sześć „oczek” a do strefy nad „kreską” dwa. Początek sobotniego spotkania o godzinie 17:00 na stadionie w Bełchatowie.

Właśnie 18. punktów mieli wejherowianie w analogicznym momencie poprzedniego sezonu (wówczas zajmowali 10. miejsce). Koniec końców uniknęli spadku, zajmując 14. lokatę (38 punktów) na finiszu rozgrywek. Bełchatowianie zajęli 9. miejsce z dorobkiem 42 punktów (13-6-15; bramki 37-39). Najlepszymi strzelcami zespołu byli Patryk Rachwał (7 trafień) oraz Dawid Flaszka (6). Z obu zeszłorocznych konfrontacji zwycięsko wychodzili gryfici: najpierw na terenie rywala wygrali 3:2 (prowadząc już 3:0) po bramkach Klimczaka, Ciechańskiego i Chwastka (dla gospodarzy trafili Krzywicki i Zgarda) a następnie koncertowo zagrali na Wzgórzu Wolności, zgarniając komplet punktów po bramkach Klimczaka, Chwastka, Czerwińskiego i Marczaka (dodatkowo Kołc nie wykorzystał rzutu karnego. Dla przyjezdnych honorowe trafienie zaliczył Lenartowski. Poniżej materiały wideo z obu spotkań:

Mówiąc o GKS-ie nie sposób nie wspomnieć o osobach łączących ten klub z województwa łódzkiego i wejherowskiego Gryfa. Pierwszą jest obecny trener bełchatowian, a w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 szkoleniowiec WKS – Mariusz Pawlak, który piastuje obecne stanowisko od stycznia tego roku. Kolejnymi dwiema postaciami jest dwójka doświadczonych pomocników: Łukasz Pietroń oraz Robert Chwastek. Ten pierwszy występował w Wejherowie od wiosny 2011/2012 do wiosny 2013/2014 (z przerwami spowodowanymi kontuzją oraz pobytem w Drutex-Bytovii Bytów) i zanotował 43 spotkania, w których zdobył 11 bramek. W minionych rozgrywkach, z 16 golami na koncie w barwach Olimpii Elbląg, został królem strzelców II ligi i zmienił barwy klubowe na „brunatnych”. Z kolei Chwastek po również udanym zeszłym sezonie (34 spotkania i 7 bramek dla Gryfa) wraz z Pawlakiem rozpoczął nowe rozgrywki dla biało-zielono-czarnych.

Na obecny dorobek GKS-u składa się 5 zwycięstw, 4 remisy i 6 porażek (bramki 24-22). Zdecydowanie lepiej prezentują się na własnym obiekcie, na którym zdobyli 14 punktów. I to właśnie w meczach wyjazdowych tkwi cały szkopuł, gdyż drużyna z Bełchatowa, która przez wielu była przed sezonem stawiana jako pretendent do awansu. A o ile w meczach domowych nie można im za wiele zarzucić, o tyle w delegacjach wygrali jedynie ze Stalą Stalowa Wola 4:1 a przed tygodniem w iście szalonym meczu, gdzie prowadzili już 2:0 w Puławach, oddali całą inicjatywę Wiśle i pogrążyli się w porażce 2:5. Poniżej skrót tego spotkania:

Arbitrem tego spotkania będzie pan Marcin Bielawski z okręgu katowickiego, dla którego będzie to szóste spotkanie II ligi prowadzone w tym sezonie. Dotychczas upominał on zawodników 31-krotnie żółtymi „kartonikami”, raz pokazał czerwoną kartkę i raz odgwizdał rzut karny. W meczu 7. kolejki sędziował mecz Wisły Puławy z WKS-em, zakończonym wynikiem 1:1. Wówczas arbiter pokazał pięć żółtych kartek.

 

W TYM MIEJSCU dostępna będzie relacja tekstowa portalu Lajfy.com przeprowadzona na żywo ze stadionu w Bełchatowie.

 

16. kolejka II ligi w sezonie 2017/2018      GKS Bełchatów – WKS Gryf Wejherowo     4 listopada br. (sobota) godz. 17:00 stadion przy ul. Sportowa 3, 97-400 Bełchatów