Drugi mecz z rzędu na Wzgórzu – po zwycięstwo z ROW-em 1964

Jutro żółto-czarni powalczą po raz drugi o wygraną na własnym boisku w trwającym nowym sezonie. Rywalizować będą z ROW-em 1964, który w pierwszej kolejce w Rybniku musiał uznać wyższość Stali Stalowa Wola (0:1). Początek spotkania o godzinie 17:00.

Jest to piąty z rzędu sezon na tym poziomie rozgrywkowym dla sobotnich gości. W ostatnich trzech sezonach rybniczanie byli lepsi w czterech pojedynkach a dwukrotnie padał remis. W ubiegłorocznej kampanii dwukrotnie wygrali z WKS-em (3:0 u siebie i 1:0 w Wejherowie), co bardzo wspomogło utrzymanie ligowego bytu.

Od 16-ego lipca zespół prowadzony jest przez duet trenerów: Dariusza Sieklińskiego i Rolanda Buchałę. Wcześniej drużynę opuściło kilku wartościowych graczy, którzy stanowili jej trzon: Sebastian Musiolik (drugi najlepszy strzelec zespołu w minionym sezonie), Dawid Gojny, Mariusz Muszalik, Sebastian Siwek i Mariusz Zganiacz. Pozyskano natomiast kilku młodszych piłkarzy oraz między innymi doświadczonego, 31-letniego Mateusza Bukowca (15 spotkań i 1 bramka w Ekstraklasie w barwach Górnika Zabrze) czy dobrze znanego na Wzgórzu Wolności Piotra Okuniewicza, który zeszłej kampanii był najlepszym strzelcem Gryfa z dorobkiem siedmiu trafień.

Arbitrem tego spotkania będzie pan Piotr Łęgosz, 33-latek z Włocławka, który w ubiegłorocznych rozgrywkach dwukrotnie prowadził spotkania z udziałem żółto-czarnych: w 3. kolejce w Pruszkowie przeciwko Zniczowi (2:3) oraz w 25. kolejce w Radomiu przeciwko Radomiakowi (1:0).

 

2. kolejka II ligi w sezonie 2018/2019      WKS Gryf Wejherowo – ROW 1964 Rybnik     28 lipca br. (sobota) godz. 17:00 stadion przy ul. Wzgórze Wolności 1, 84-200 Wejherowo