Drugi beniaminek z rzędu na rozkładzie a zarazem obecny wicelider – na Wzgórze przyjeżdża Elana

„W piątek na Wzgórzu Wolności zmierzą się dwa zespoły, które mogą się pochwalić udaną poprzednią rundą oraz brakiem porażek w obecnych rozgrywkach.

Żółto-czarni podzielili się punktami z Resovią Rzeszów i choć podczas gry w przewadze z pewnością mieli apetyt na zwycięstwo, muszą uszanować zdobyty na wyjeździe punkt. Gryf po trzech kolejkach pozostaje w gronie niepokonanych w tym sezonie drużyn, a przewaga nad strefą spadkową jest wciąż spora.

Radość z niezłego początku sezonu może okazać się zgubna. Podopieczni Zbigniewa Szymkowicza powinni wiedzieć, że ich zaliczka w skali całego sezonu jest niewielka, a do zdobycia zostaje wiele punktów. Na pewno zadowolony z początku sezonu może być najbliższy rywal Gryfa, Elana Toruń. Beniaminek II ligi w trzech meczach zdobył 7 punktów i zajmuje 2. miejsce w tabeli II ligi. Wyprzedza go tylko Widzewa Łódź.

To co łączy oba niepokonane w tym sezonie zespoły, to bardzo udana wiosna. Gryf dokonał tego, co zdaniem wielu było niemożliwe – utrzymał się w lidze, natomiast Elana Toruń wiosną potwierdziła aspirację, jaką był awans do II ligi. W maju wygrali wszystkie mecze, w czerwcu toruńscy piłkarze byli niemal bezbłędni i wygrali III ligę, za swoimi plecami pozostawiając m.in. Bałtyk Gdynia, Lech II Poznań czy Kotwicę Kołobrzeg.

W obecnym sezonie Elana wzmocniona m.in. Michałem Kołodziejskim i Krzysztofem Wołkiewiczem nie zawodzi. Klasyfikacji strzelców II ligi przewodzi piłkarz toruńskiej drużyny, Filip Kozłowski, który zdobył 3 gole. Po jednym golu strzelili Urbański, Stefanowicz oraz Lenartowski. Ten ostatni ma za sobą 80 meczów w Ekstraklasie, a w poprzednim sezonie pomógł Elanie w wywalczeniu awansu. W Ekstraklasie grał również Mateusz Stąporski, który miał już okazję grać przeciwko Gryfowi w barwach Stali Stalowa Wola.

Zapowiadany jest przyjazd kibiców gości, więc atmosfera na trybunach będzie wyjątkowo gorąca. Oby podobnie było na boisku stadionu na Wzgórzu Wolności.” (źródło: GWE24.pl)

 

Arbitrem tego spotkania będzie pan Sebastian Załęski z Ostrołęki, dla którego w tym sezonie będzie to drugie spotkania na tym szczeblu rozgrywek (wcześniej Górnik Łęczna – Skra Częstochowa 2:1; pięć żółtych kartek). W ubiegłym sezonie dwukrotnie prowadził on spotkania Gryfa, ale niestety w obu z nich wejherowianie polegli (0:1 w Krakowie z Garbarnią oraz 1:3 u siebie z Olimpią Elbląg).

 

4. kolejka II ligi w sezonie 2018/2019      WKS Gryf Wejherowo – Elana Toruń     10 sierpnia br. (piątek) godz. 18:00 stadion przy ul. Wzgórze Wolności 1, 84-200 Wejherowo