Do Wejherowa przyjeżdża Siarka (relacja tekstowa)

Dzisiaj o godzinie 16:00 wejherowski Gryf podejmie obecnie ósmy zespół II ligi – Siarkę Tarnobrzeg, która przyjedzie do Wejherowa po serii trzech zwycięskich spotkań, w których zaaplikowała przeciwnikom aż dziesięć bramek. Do tej pory tarnobrzeżanie uzbierali 13 punktów

Warto jednak dodać, że ostatnie trzy mecze (2:1 z ROW-em 1964, 4:1 z Gwardią oraz 4:0 z MKS-em Kluczbork) drużyna z województwa podkarpackiego rozegrała na własnym obiekcie. W delegacji zespół na cztery rozegrane spotkania, wygrał tylko jedno (1:0 z Wisłą Puławy) i w aż trzech notował porażki (1:3 z Garbarnią, 2:5 z GKS-em Bełchatów, 0:2 z Legionovią). Bilans spotkań uzupełnia domowe 0:0 z Rozwojem oraz 1:3 z Radomiakiem. Jak widać, do tej pory Siarka na wyjazdach nie dzieliła się punktami.

Poniżej bramki z ostatniej ligowej potyczki Siarki:

Mateusz Broź (w zeszłej rundzie Warta Poznań) oraz Krzysztof Ropski mają na koncie po trzy trafienia. Ponadto dwie bramki zanotował Kamil Radulj (pozyskany z I-ligowej Stali Mielec) oraz po jednej – Czyżycki, Dawidowicz, Grzesik, Janeczko (wcześniej Kotwica Kołobrzeg), Księżniakiewicz (wcześniej Miedź Legnica), Kubowicz (wcześniej Olimpia Elbląg) oraz Zaradny.

W ekipie trenera Włodzimierza Gąsiora (na stanowisku od kwietnia 2015 roku) najwięcej spotkań w Ekstraklasie rozegrał 23-letni napastnik – Patryk Mikita (11 spotkań i 1 bramka dla Legii Warszawa a wraz z nią Mistrzostwo Polski oraz 7 spotkań dla Widzewa Łódź). Występami w najwyższej klasie rozgrywkowej mogą pochwalić się również: Piotr Witasik (12 spotkań dla GKS-u Bełchatów), wcześniej wspomniany Broź (9 dla Widzewa Łódź) oraz Mateusz Janeczko (7 dla Podbeskidzia Bielsko-Biała).

W ubiegłym sezonie tarnobrzeżanie zajęli bardzo wysoką, 6. lokatę z dorobkiem 47 punktów (13-9-12; bramki 51-50). Z zespołu odeszli m.in.: bardzo doświadczony Koczon do Stali Rzeszów, Żebrakowski do Arki Gdynia, Sylwestrzak do Widzewa Łódź czy Stefanik do Puszczy Niepołomice. W pierwszym spotkaniu zeszłorocznych rozgrywek gryfici zremisowali 2:2 po bramkach Marczaka i Tomczaka, ale już w rewanżu musieli uznać wyższość Siarki, przegrywając 1:3 (honorowe trafienie Chwastka). Poniżej przypomnienie bramek z obu spotkań:

„Siarka od pewnego czasu bardzo odważnie stawia na młodzież i wychowanków. Przynosi im to duże zyski, także te materialne. Klub z Tarnobrzegu wygrał w zeszłym sezonie klasyfikację Pro Junior System za co został nagrodzony sumą 750 tysięcy złotych. W obecnych rozgrywkach Siarka wyraźnie prowadzi, a pula nagród będzie jeszcze większa – na zwycięzcę klasyfikacji PJS czeka 1,3 mln zł.” – czytamy słowa Krzysztofa Grajewskiego na łamach portalu GWE24.pl .

Arbitrem tego spotkania będzie pan Karol Rudziński, 29-latek z okręgu olsztyńskiego, który w tym sezonie prowadził trzy spotkania II ligi (Olimpia-Legionovia 2:1, Legionovia-Radomiak 0:1 – sześć żółtych kartek, Znicz-GKS Bełchatów – sześć żółtych kartek). W zeszłym sezonie sędzia prowadził głównie spotkania I ligi, ale również zanotował jedno spotkanie w II lidze, gdzie Gryf w meczu 30. kolejki zremisował z ROW-em 1964 Rybnik (1:1; dwie żółte kartki). W marcu 2016 roku prowadził na Wzgórzu również spotkanie pomiędzy obiema ekipami, które zakończyło się zwycięstwem żółto-czarnych 2:0 po bramkach Kuzimskiego i Wickiego.

 

W TYM MIEJSCU dostępna będzie relacja tekstowa portalu Lajfy.com przeprowadzona na żywo ze Wzgórza Wolności.

 

10. kolejka II ligi w sezonie 2017/2018      WKS Gryf Wejherowo – Siarka Tarnobrzeg     23 września br. (sobota) godz. 16:00 stadion przy ul. Wzgórze Wolności 1, 84-200 Wejherowo