Do Koszalina tylko po trzy punkty (relacja tekstowa)

Za dwa dni kolejne drugoligowe starcie wejherowskiego Gryfa – tym razem pojedynek odbędzie się w Koszalinie, gdzie Gwardia zachowuje jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie. Jeśli żółto-czarni wyjdą z tego pojedynku zwycięsko, odprawią beniaminka z powrotem do III ligi. Początek meczu w niedzielę o godzinie 13:00.

W zeszłorocznych rozgrywkach Gwardia zapewniła sobie awans w przedostatniej kolejce, dzięki remisowi Lecha II Poznań. Ich najlepszym strzelcem, z jedenastoma trafieniami na koncie, był Robert Ziętarski.

W rundzie jesiennej koszalinianie niespodziewanie wywieźli ze Wzgórza Wolności trzy punkty, dzięki bramką Poźniaka i Kwiatkowskiego. W 89. minucie za przewinienie w polu karnym i w konsekwencji drugą żółtą kartkę z boiska usunięty został Januszkiewicz, jednak Kołc nie wykorzystał jedenastki. Chwilę później honorową bramkę zdobył Okuniewicz:

Dla podopiecznych Tadeusza Żakiety niedzielne spotkanie jest meczem praktycznie ostatniej szansy. Zajmują oni ostatnie miejsce w ligowej tabeli z 26 punktami na koncie (6 zwycięstw, 8 remisów, 16 porażek; bramki 31:64). Na czele strzelców jest ponownie Ziętarski, zdobywca 8 bramek. Z racji zawirowań związanych z modernizacją stadionu gwardzistów, w tej rundzie rozegrali oni już osiem spotkań na własnym boisku, z czego w trzech zdobyli komplet punktów. W minioną środę zafundowali swoim kibicom istny horror, bowiem po niespełna 30 minutach prowadzili z MKS-em już 4:1. Jednak po przerwie dali sobie wbić dwie bramki, przez co do końca drżeli o pozytywny wynik. Jednak udało im się go dowieźć i przedłużyć nadzieje na drugoligowy byt. Dwie bramki w tym starciu zdobył Ziętarski, a po jednej Setla i Kwiatkowski. Tym samym gracze zmazali plamę po czterech kolejnych porażkach.

W kadrze zespołu znajduje się dwóch bardzo doświadczonych graczy. Mowa tutaj o Macieju Szmatiuku, który nie gra jednak w tym sezonie za wiele (165 spotkań i 9 bramek w Ekstraklasie dla Arki Gdynia, GKS-u Bełchatów i Górnika Łęczna) oraz Kamilu Poźniaku (72 występy i 3 bramki dla GKS-u Bełchatów, Lechii Gdańsk i Górnika Łęczna).

Arbitrem tego spotkania będzie pan Marcin Liana, 42-latek z Bydgoszczy, który w tym sezonie prowadził dziesięć spotkań II ligi (w tym Gryfa z Wisłą; 1:0; jedna żółta kartka), podczas których upomniał zawodników czterdziestoma żółtymi, dwiema czerwonymi kartkami oraz odgwizdał dwa rzuty karne. Jednak ostatnie spotkanie na tym szczeblu prowadził podczas 27. kolejki, 21-ego kwietnia.

W TYM MIEJSCU dostępna będzie relacja tekstowa portalu Lajfy.com przeprowadzona na żywo ze stadionu w Koszalinie.

31. kolejka II ligi w sezonie 2017/2018      Gwardia Koszalin – WKS Gryf Wejherowo     13 maja br. (niedziela) godz. 13:00 stadion przy ul. Fałata 34, 75-434 Koszalin