Czas zacząć bić na alarm…porażka 1:3 (foto/wideo)

Niestety zdarzyło się coś, czego żaden żółto-czarny kibic się nie spodziewał – Gryf z Katowic wraca na tarczy po porażce 1:3. Honorową bramkę zdobył z rzutu karnego Piotr Kołc. Wejherowianie nad strefą spadkową mają już tylko punkt przewagi a w tabeli zajmują obecnie 12. pozycję. Był to piąty mecz z rzędu żółto-czarnych bez zwycięstwa.

WKS dalej cierpiał z powodu różnych problemów zdrowotnych. W tym spotkaniu nie wystąpili m.in. Nadolski, Klimczak i Marczak a na ławce trener Pawlak miał do dyspozycji zaledwie Ferrę, Czychowskiego i trzech młodzieżowców: Szura, Koszałkę i Górskiego.

Gospodarze bardzo szybko, bo już w 7. minucie objęli prowadzenie a chłodną głową w zamieszaniu podbramkowym wykazał się Tomasz Szatan. W pierwszej odsłonie meczu więcej sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. Po straconym golu widać było złość i chęć szybkiego wyrównania ze strony gryfitów, jednak gra nie do końca układała się po ich myśli. W przerwie spotkania trener Pawlak wymienił Wicona na Szura. Jednak już po niespełna dziesięciu minutach było 2:0 po koronkowej akcji gospodarzy i trafieniu Wróbla. Nastąpiła kolejna zmiana i Czerwińskiego zastąpił Czychowski a już chwilę później faulowany w polu karnym przeciwników był Daniel Ciechański i pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Piotr Kołc. Gdy wydawało się, że po tej bramce wynik pozostanie sprawą otwartą a WKS nabierze animuszu, od razu po wznowieniu gry ze środka, gospodarze przeprowadzili szybką i skuteczną akcję, a wynik spotkania na 3:1 ustalił Mateusz Wrzesień. W ostatnich minutach meczu Gryf, co prawda trafił do siatki Rozwoju, jednak arbiter zasygnalizował pozycję spaloną. W doliczonym czasie gry trener Pawlak wprowadził jeszcze zaledwie 16-letniego Macieja Koszałkę, dla którego był to debiut w seniorskim zespole Gryfa. Zdaje się jednak, że był to jedyny pozytywny akcent tego spotkania.

Kolejny mecz wejherowianie zagrają również na wyjeździe. W sobotę, 19-ego listopada, zmierzą się w Stargardzie z Błękitnymi. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13:00.

Przypominamy, że na to spotkanie organizowany jest wyjazd kibiców.

 

Rozwój Katowice – Gryf Wejherowo 3:1 (1:0)

Bramki: 7′ T.Szatan, 54′ T.Wróbel, 62′ M.Wrzesień – 62′ P.Kołc (karny)

 

Rozwój: 12. Bartosz Golik – 6. Damian Mielnik, 13. Przemysław Gałecki, 5. Łukasz Kopczyk, 18. Marcin Kowalski – 9. Tomasz Wróbel, 4. Dawid Domański, 19. Tomasz Szatan (66, 20. Piotr Barwiński), 17. Mateusz Ostaszewski (76, 15. Grzegorz Marszalik), 26. Bartosz Sobotka (79, 8. Kacper Tabiś) – 11. Mateusz Wrzesień (85, 16. Bartosz Marchewka)

Gryf: 1. Dawid Leleń – 20. Przemysław Mońka, 5. Adrian Bednarski, 13. Paweł Brzuzy (88, 7. Daniel Górski), 16. Przemysław Czerwiński (58, 21. Paweł Czychowski) – 9. Dawid Tomczak, 15. Piotr Kołc, 10. Jacek Wicon (46, 3. Przemysław Szur), 22. Piotr Łysiak, 8. Robert Chwastek – 14. Daniel Ciechański (90, 17. Maciej Koszałka)

 

W TYM MIEJSCU znajdą Państwo galerię zdjęć z tego spotkania dzięki serwisowi www.rozwoj.info.pl.

Poniżej natomiast konferencja pomeczowa oraz skrót meczu również z oficjalnego portalu Rozwoju Katowice: