Centralna Liga Juniorów U-15 jako pierwsza wznowi rozgrywki

Spośród wszystkich grup młodzieżowych, jedynie zawodnicy z rocznika 2003, występujący w Centralnej Lidze Juniorów U-15 „Grupa B”, wznowią w nadchodzący weekend swoje piłkarskie zmagania.

Z racji innego formatu tych rozgrywek, podopieczni trenera Dawida Kowalskiego, ponownie zagrają w trakcie rundy mecz i rewanż z innymi siedmioma zespołami. Miejsce zdegradowanych Chemika Bydgoszcz i Włókniarza 1925 Kalisz zajęły SI Arka Gdynia i Wda Świecie. Ponadto przeciwnikami wejherowian będą AP Pogoń Szczecin (1-wsze miejsce), Lechia Gdańsk S.A., Football Academy Szczecin, CWZS Bydgoszcz oraz KKS Lech Poznań.

I to z tymi ostatnimi WKS rozpocznie zmagania. W zeszłej rundzie Lech zajął 2. miejsce z dorobkiem 35 punktów (11-2-1, bramki 80-10), dwukrotnie wygrywając z żółto-czarnymi: w Wejherowie 10:1 a w Poznaniu 1:0. Gryfici z kolei uplasowali się na 6. lokacie z 12 punktami (4-0-10, bramki 17-60).

Młodzi zawodnicy wyjadą w kierunku Poznania już w piątkowe popołudnie, aby na spokojnie przenocować i w pełni sił przystąpić do sobotniej rywalizacji, która rozpocznie się w o godzinie 14:00.

Mimo, iż to zaledwie rozgrywki juniorskie to już doszło do kilku transferów/roszad w obozie wejherowian: Nikodem Sroka i Patryk Baranowski zasilili szeregi Olimpii Elbląg (beniaminek CLJ U-15 „Grupa A”), bramkarz Sebastian Flis prawdopodobnie odejdzie do Śląska Wrocław, gdzie trenuje już parę tygodni a na Wzgórzu pojawił się Marcel Sajka, który przyszedł na zasadzie wypożyczenia z Orląt Reda. Ponadto do drużyny został włączony bramkarz z rocznika 2004 – Maciej Pawłowski.