Cenny remis w Chorzowie (wideo)

Wejherowscy gracze przywieźli ważny punkt z chorzowskiego stadionu. Tym samym mają na koncie trzynaście „oczek” i zajmują 11. lokatę w ligowej tabeli (jeśli w niedzielę Błękitni nie wygrają swojego meczu).

Piątkowe spotkanie zaczęło się dobrze dla żółto-czarnych, którzy już w pierwszych minutach groźnie zaatakowali, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie wykorzystał Paweł Czychowski. W pierwszej połowie podopieczni trenera Szymkowicza mieli jeszcze dwie dobre sytuacje: po rzucie wolnym Włodyki oraz po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Jednak do przerwy prowadzili gospodarze, kiedy to, najstarszy na boisku, Wojciech Kędziora wykorzystał rzut karny, po niepotrzebnym faulu, powracającego do składu WKS-u, Grzegorza Gulczyńskiego.

Pod koniec spotkania wejherowianie doprowadzili do wyrównania – swoje debiutanckie trafienie w II lidze, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zanotował Oskar Sikorski, dzięki któremu gryfici zyskali punkt w tej konfrontacji.

Kolejne spotkanie Gryfa już we wtorek, w ramach I rundy Pucharu Polski. Przeciwnikiem będzie pierwszoligowy Stomil Olsztyn. Początek spotkania na Wzgórzu Wolności o godzinie 15:30.

Na ligowy mecz WKS-u będzie trzeba poczekać do przyszłej niedzieli. Wówczas na Wzgórze Wolności przyjedzie GKS Bełchatów. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Ruch Chorzów – Gryf Wejherowo 1:1 (1:0)

Bramki: 20′ W.Kędziora (rzut karny) – 83′ O.Sikorski

żółte kartki: Urbańczyk, Walski – Czychowski, Gulczyński

Ruch: 94. Kamil Lech – 18. Lukáš Ďuriška, 32. Robert Obst, 73. Bartłomiej Kulejewski, 14. Mateusz Bartolewski – 87. Jakub Kowalski, 17. Maciej Urbańczyk, 16. Michał Walski (78, 8. Patryk Sikora), 11. Tomasz Podgórski (75, 27. Bartosz Nowakowski) – 34. Artur Balicki, 24. Wojciech Kędziora (84, 33. Piotr Giel)

GRYF: 1. Dawid Leleń – 7. Paweł Brzuzy, 19. Grzegorz Gulczyński, 17. Adrian Liberacki, 11. Mateusz Goerke – 16. Kamil Włodyka, 6. Oskar Sikorski, 21. Oskar Ryk (78, 13. Michał Bury), 20. Maciej Koziara (71, 9. Dawid Rogalski), 8. Robert Chwastek – 14. Paweł Czychowski (90, 18. Adrian Machol)