Kapitalny mecz i kolejna wygrana! (foto)

Wejherowianie prezentują się na starcie tego sezonu bardzo dobrze, dzięki czemu osiągnęli dzisiaj drugie zwycięstwo w tym sezonie i, obok Górnika Łęczna oraz PGE GKS-u Bełchatów, pozostają drużyną, która nie przegrała jeszcze spotkania.

Tym razem na Wzgórze przyjechał beniaminek z Torunia, który do tej pory dwukrotnie zgarniał komplet punktów i raz zremisował.

Elana, co prawda, wyszła jako pierwsza na prowadzenie – bardzo wątpliwy rzut karny na bramkę zamienił były gracz WKS-u Maciej Stefanowicza. Jednak wejherowianie zareagowali kapitalnie – najpierw Piotr Kołc zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego, a następnie po wywalczeniu piłki przez naszego kapitana w środkowej części boiska, znalazła się ona finalnie pod nogami Kamila Włodyki, który precyzyjnym i silnym strzałem zdobył również bardzo urodziwego gola. Parę minut po przerwie na 3:1 podwyższył strzałem głową po rzucie rożnym Adrian Liberacki i od tej pory gryfici spokojnie kontrolowali grę i byli już do końca spotkania lepszym zespołem. W ostatnich sekundach szansę na podwyższenie rezultatu miał jeszcze Krzysztof Wicki, jednak nie wykorzystał strzału „z wapna”.

Za tydzień Gryf pojedzie do Łodzi, aby w sobotę o godzinie 19:10 rozpocząć spotkanie przeciwko Widzewowi.

W TYM MIEJSCU obejrzą Państwo zdjęcia z tego spotkania autorstwa Daniela Kunikowskiego.

Z kolei tutaj do obejrzenia zdjęcia z wejherowskich mediów: GWE24.pl KLIK oraz lokalnego wydania Dziennika Bałtyckiego KLIK.

Gryf Wejherowo – Elana Toruń 3:1 (2:1)

Bramki: 38′ P.Kołc, 39′ K.Włodyka, 57′ A.Liberacki – 32′ M.Stefanowicz (rzut karny)

żółte kartki: Kołc, Rogalski – Kozłowski, Stefanowicz, Lenartowski, Kołodziejski, Andrzejewski

W 90. minucie Krzysztof Wicki (Gryf) nie wykorzystał rzutu karnego (Bartosz Mrozek obronił).

GRYF: 99. Szymon Więckowicz – 7. Paweł Brzuzy, 19. Grzegorz Gulczyński, 10. Krzysztof Wicki, 17. Adrian Liberacki, 11. Mateusz Goerke – 16. Kamil Włodyka (84, 4. Maciej Koziara), 15. Piotr Kołc, 21. Oskar Ryk (78, 5. Paweł Ewertowski), 8. Robert Chwastek (87, 13. Michał Bury) – 9. Dawid Rogalski (63, 14. Paweł Czychowski)

Elana: 1. Bartosz Mrozek – 3. Kordian Górka, 6. Patryk Urbański, 27. Michał Kołodziejski, 4. Adam Dobosz (72, 23. Jan Andrzejewski) – 17. Dominik Kościelniak, 7. Artur Lenartowski (46, 9. Daniel Kraska), 19. Mariusz Kryszak, 18. Maciej Stefanowicz, 8. Mateusz Stąporski (46, 11. Damian Lenkiewicz) – 15. Filip Kozłowski